Rezultate te kerkimit per termin: +Karta +Identiteti

Total: 3254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.489Z

Falsifikonte karta identiteti, arrestohet 62- vjeçari

Opozita shqiptare prej kohësh ka ngritur shqetësimin se qarkullojnë karta identiteti të falsifikuara, të cilat mund të përdoren dhe ditën e votimit. Por tashmë është dhe policia shqiptare ajo që ka vërtetuar shqetësimin e opozitës për përdorimin e kartave të falsif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.326Z

S'ka zgjedhje pa karta identiteti

Pa pajisjen me karta identiteti te te gjithe qytetareve, nuk ka zgjedhje ne Shqiperi. Ky eshte qendrimi i mbajtur nga Partia Socialiste drejtuar kryeministrit te Shqiperise, Sali Berisha, vetem pak dite pas fillimit te procesit te shperndarjeve te kartave te identitetit dhe pasaportave biometrike. D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.986Z

Veliaj: Pa karta identiteti nuk ka zgjedhje

Kreu i G99, Erjon Veliaj, kritikoi dje qëndrimin e qeverisë dhe konkretisht të Ministrisë së Brendshme, e cila nuk jep të dhëna në lidhje me numrin e shtetasve që kanë aplikuar për karta identiteti dhe që nuk kanë pasaporta. Sipas Veliaj, pajisja e shtetasve me karta identiteti është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.353Z

Gati aplikimi për karta identiteti në burgje

 TIRANE – Ministria e Brendshme dhe Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve duket se kanë gjetur më në fund zgjidhjen, që do t’u mundësojë pajisjen me karta identiteti personave të dënuar dhe të paraburgosur. Edhe pse mediatikisht është folur për një “projekt”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.980Z

Stërkaj:Janë falsifikuar karta identiteti

Deputeti i PS-së, Paulin Stërkaj ka denoncuar sot faktin se ekzistojnë në qarkullim karta identiteti false të cilat do të përdoren gjatë procesit të votimit më 8 maj.   Në një konferencë për shtyp deputeti Stërkaj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.348Z

Shkoder, bllokohet aplikimi per karta identiteti

Prej dy javesh mbeten te bllokuara aplikimet per karta dhe per pasaporta biometrike ne Shkoder. Kjo ka sjelle probleme per emigrantet te cilet kane ardhur ne Shqiperi per pushime dhe duhet te perballen edhe me vonesat. Sipas informacioneve te fundit, mospajisja e shtetasve me karta vjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.337Z

Karta identiteti edhe për të burgosurit

30/03/2009  Zv/drejtori i Burgjeve TIRANË- Edhe të dënuarit dhe paraburgosurit duhet të pajisen me karta identiteti. Këtë të dhënë e jep Drejtoria e përgjithshme e Burgjeve nëpërmjet zv/drejtorit Lulzim Kodra. Të dënuarit dhe paraburgosurit kanë të drejtën e votimit njëso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama