Rezultate te kerkimit per termin: +Kartn

Total: 50
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.404Z

Emigrantët shfrytëzojnë pushimet për t'u pajisur me pasaportat e reja

Rritet interesi i qyetarve pr marrjen e dy dokumentave t rinj elektronik, pasaportn biometrike dhe kartn e identitetit. Ditt e fundit t vitit jan shtuar rradht n pikat e aplikimit. Kjo rritje e fluksit sht dhe si pasoj e kthimit t emigrantve n vend me rastin e festave t fund vitit, t cilt kan shfry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Hana: Karta e identitetit do shërbejë si librezë shëndetësore

Shmangie e abuzimeve n sistemin farmaceutik, dhe at spitalor. Ky sht synimi i radhs i Institutit t Kujdesit Shndetsor, q pritet t realizohet nprmjet dixhitalizimit t sistemit. Ky sistem do t mundsoj krijimin e nj regjistri barnash, ku do t prfshihen dhe barnat e rimbursueshme, mimi apo data e skaden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.165Z

Hana: Karta e identitetit do të shërbejë si librezë shëndetësore

Shmangie e abuzimeve në sistemin farmaceutik dhe atë spitalor. Shmangie e abuzimeve n sistemin farmaceutik dhe at spitalor. Ky sht synimi i radhs i Institutit t Kujdesit Shndetsor, q pritet t realizohet nprmjet dixhitalizimit t sistemit. Ky sistem do t mundsoj krijimin e nj r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Histori me bankomat

I kisha kryer t gjitha veprimet, shpejt e sakt. Komanda ishte dhn, madje monitori n ekran nxorri dhe shprehjen e njohur: Ju lutem prisni! Tani do t merrni parat tuaja. Dielli digjte pamshirshm n at ufm mesditore prej 44 gradsh dhe un, i zgrlaqur, gati n gjendje alivanie, prisja m kmb me dorn e shtri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Hyn në fuqi ligji për marrjen e nënshtetësisë greke, në shtator aplikimet

Kush përfiton nga rregullat e reja, procedurat Ligji q u jep t drejtn dhe thjeshtzon procedurat pr emigrantt n Greqi q t marrin nnshtetsin greke, hyri dje n fuqi, sipas mediave t shtetit fqinj. Ndrkaq, n fillim t muajit shtator do t nisin procedurat e pranimit t dokumenteve nga a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Shpejt, kompjutera q kuptojn

N nj t ardhme jo shum t largt, n treg do t hidhen kompjuterat q njohin kuptimin e fjalve. Nj firm amerikane ka prodhuar kartn e t kuptuarit e cila n memorien e saj ka t paktn dhjet her m shum fjal se sa nj student i sapodiplomuar nga universiteti. Fale ksaj karte, kompjuteri do t arrij t msoj edhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Biblioteka Kombëtare, kalvar burokracie për studentët nga rrethet

Teksa po afrohet sezoni i provimeve, gjithnj e m shum studentt kan nevoj pr vende ku mund t sigurojn librat q u nevojiten. Boshllku i krijuar nga mungesa e bibliotekave n shkolla nuk duket se po plotsohet as nga Biblioteka Kombtare. Studentt nga rrethet e kan mjaft t vshtir pr t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama