Rezultate te kerkimit per termin: +Kataraktit

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.884Z

Mijëra afrikanë rifitojnë shikimin

Mijëra afrikanë kanë fituar “dritën e syve” falë një projekti të Fondacionit Humanitar për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut (IHH). Qendra e Shëndetit të Syrit e hapur nga ky fondacion në kryeqytetin e Nigerit rreth 2 vite më parë me ndihmë të vullnetarëve dhe donatorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.756Z

Miliarderi kinez dhuron tërë pasurinë për…bamirësi

PEKIN-Miliarderi kinez Yu Pengnian, i cili ka fituar 8.2 miliardë juan (1.2 miliardë dollarë) në tregun e pasurive te patundshme, ka vendosur që gjithë pasurinë ta dhuroj për qëllime bamirëse, ka bërë të ditur gazeta “China Daily”. Me kalimin e pasurisë së tij në fondin b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.534Z

Alarmi i mjekeve per personat qe i japin per shume kohe makines

Transmetuar me 02062016 - 0717 Alarmi i fundit i mjekeve ka te beje me shoferet dhe ekspozimin e tyre ne diellbr br Ekspertet jane te sigurte se drejtimi i makines per nje kohe te gjate mund te jete shume i demshem dhe mund te shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.160Z

Shërbimi që i kthen dritën e syve të moshuarve, Rama jep lajmin e mirë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur muajin prill, duke postuar në Facebook një video nga ambientet e Spitalit Francez, në QSUT, ku trajtohen problemet me shikimin e të moshuarve. Sipas shefit të qeverisë nga Janari në këtë pavion janë kryer mbi 400 ndërhyrje të kataraktit dhe janë dhënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.545Z

Parandalimi i verbërisë

Dy kirurgë të syrit, një amerikan dhe një nepalez, janë bashkuar në një përpjekje për t’i dhënë fund verbërisë së parandalueshme e cila i çon në varfëri dhe vdekje të hershme shumë njerëz në botën në zhvillim. Gjatë dy dek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.951Z

Rrugë pirate drejt gjirit të Gjipesë

Gjiri i Gjipesë, mes Dhërmiut dhe Jalit, është një zonë e pabanuar, në fund të kanionit të Gjipesë dhe konsiderohet gjerësisht si një plazh idilik. Në dokumentet e Projektit për Menaxhimin e Integruar të Bregdetit, zona e titulluar "Kanioni i Gjipesë" përshkruhet si "një karakteris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.136Z

10 ushqime qe forcojne shikimin

Transmetuar me 26102015 - 1059 PUBLICITET Spinaqi- shte i pasur me luteine dhe permireson fluksin e gjakut ne sy dhe ne kete menyre lufton miopine Duke konsumuar rregullisht spinaq mbrojtja eshte ne nivele te lartabr br Karo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama