Rezultate te kerkimit per termin: +Kathimerini

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.860Z

Kathimerini akuzon se pas çamëve është Erdogan, reagon Llalla: Pas Kathimerini është Berisha

Arben Llalla, në profilin e tij në Facebook i është përgjigjur gazetarit të gazetës greke Kathimerini, Stavros Çimas në lidhje me akuzat e një dite më parë ndaj PDIU. Ai thotë se shkrimi i gazetarit grek është porositur nga shërbimi sekret grek në bashkëpunim me një parti opozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.805Z

Çështja çame, Kathimerini: Po përshkallëzohen tensionet me Tiranën

Përshkallëzohen përplasjet për Himarën dhe çështjen çame mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku më aktivët në këtë situatë janë mediat greke, që nuk lënë rast pa evidentuar këtë përplasje. Gazeta greke Kathimerini i ka kushtuar një shkrim marrëdhënieve mes Tiranës zyrtare dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.777Z

Kathimerini: Pakti detar po tensionon marrëdhëniet!

Gazeta e përditshme greke citon burime diplomatike që kritikojnë hapat e fundit të Tiranës  E përditshmja greke Kathimerini i bëri jehonë dy ditë më parë lajmit me origjinë nga Shqipëria, për nisjen e hetimeve nga ana e Prokurorisë së Përgjithshme në Tiranë, në lidhje me marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.484Z

Kathimerini: PS po rrezikon marrëdhëniet Shqipëri-Greqi

Marrëdhëniet e mira mes Greqisë dhe Shqipërisë po rrezikohen nga qëndrimi i opozitës socialiste shqiptare, e cila kundërshton dy marrëveshjet më të rëndësishme që janë nënshkruar vitet e fundit mes dy vendeve fqinje. Njëra lidhet me kufirin detar mes dy vendeve dhe tjetra me varreza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.094Z

Kathimerini: Udhërrëfyesi Shqipëri-Greqi drejt fundosjes!

Gazeta Kathimerini shkruante sot se udhërrëfyesi për normalizimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë e Greqisë po shkon drejt fundosjes. Duke iu referuar burimeve diplomatike në Athinë gazeta shkuan se bisedimet mund të anulohen në rast se nuk do të ketë lëvizje të shpejta në këtë dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.434Z

Kufiri Greqi-Shqipëri, "Kathimerini" komenton marrëveshjen e ujërave

Gazeta greke "Kathimerini" ka komentuar marrëveshjen e ujërave territorialë mes Greqisë dhe Shqipërisë. Duke i shtuar edhe marrëveshjen e ndërtimit të varrezave të ushtarëve grekë, gazeta në fjalë i quan të pezulluar marrëveshjet pasi janë firmosur nga qeveritë respektive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.585Z

Kathimerini: Rama përsëriti pretendimet e komunitetit çam

Në një përpjekje për të ulur tensionet mes Greqisë dhe Shqipërisë, kryeministri Edi Rama mohoi se po ndjek një politikë të jashtmë me qëllimin për të diskutuar rikthimin e tokave të komunitetit çam që u përzunë nga Greqia gjatë Luftës së Dytë Botërore, por tha se nuk mun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama