Rezultate te kerkimit per termin: +Kemi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.787Z

Kemi boll

Kërkimi i talentëve në Kosovë nga Federata Shqiptare e Futbollit nuk e brengos Albert Bunjakun, i cili po punon për ndërtimin e përfaqësueses së Kosovës. Ai mendon se Kosova dhe Shqipëria kanë futbollistë me bollëk sa për t’i ndërtuar dy përfaqësuese të forta. Nga Valon Konu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.350Z

Kuçi: Sa të kemi pare kemi me ndërtuar autostrada

Ideja e ndryshimit të kahjes së autostradës “Ibrahim Rugova”, e dal pas takimit të dytë të kryeministrit, Hashim Thaçi dhe atij serb, Ivica Daçiq, është hedhur poshtë nga numri dy i Qeverisë së Kosovës, Hajredin Kuçi, duke thënë se askush Kosovës nuk mund t’ia ndrysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.217Z

Ne kemi fituar!

Nga Bledi Lumani Ne kemi fituar! E vërtetë, humbëm me rezultat ndaj Zvicrës, por brenda saj ka shumë fitore. Fitorja e parë është për lojtarët, të cilët kanë sfiduar çdo parashikim dhe disnivel me Kombëtare shumë herë më të forta se ne, dhe na çuan për herë të parë në nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.951Z

Bode: Kemi ulur taksat dhe kemi rritur buxhetin

Shqipëria vijon të kryesojë listën e shteteve evropiane, si vendi më i ulët i taksave në kontinent. Kështu u shpreh dje në kuvend, ministri i ekonomisë, Ridvan Bode. Ai theksoi se ne kemi përgjysmuar taksat kemi rritur në 60% të ardhurat nga skemat e kontributeve të sigurimeve shoqëro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.817Z

Topalli: Investoni në Shqipëri, kemi ulur taksat dhe kemi hequr licencat

Shqipëria ka marrë dje presidencën e radhës së Asamblesë së Përgjithshme Parlamentare të Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi (PABSEC). Parlamentarë nga të gjitha vendet anëtare dhe rreth 400 biznesmenë nga Turqia dhe Shqipëria ishin të pranishëm në hapjen e punimeve të Asamble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.700Z

Lumin nuk e kemi hedhur, por kemi ardhur në Davos

Andreas Becker Fjalimet e shumicës së politikanëve në Davos kanë një synim të qartë: ato bëjnë publicitet për investime në vendin e tyre dhe duan ta paraqesin vendin nga vijnë si vend atraktiv. Po të kemi parasysh këtë, ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schäuble, u përmbajt mj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.812Z

Do kemi shume probleme

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në një pikë Gjuha e patolerueshme mbi të kaluarën dhe pak shpresë që të ndërrohet ajo për faktin se mungon ideja e daljes nga moçali. Hashim Thaçi ka bërë historinë me dialogun me Serbinë. Dhe për këtë meriton të jetë personalitet i vitit. Por

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama