Rezultate te kerkimit per termin: +Kennedy

Total: 1081
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.242Z

Boston, homazhe senatorit Kennedy

Presidenti amerikan Barack Obama i ka bere homazhet e tij mikut te tij te ngushte Edward Kennedy, gjate ceremonise mortore te mbajtur ne Boston. Obama eshte shprehur se, “senatori Kennedy ishte ligjvenesi me i madh i koherave tona dhe nje kampion per ata qe nuk kishin nje te tille&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.428Z

Kennedy, fundi i një dinastie

Ahengu pritej të fillonte, por nikoqiri nuk po shihej askund. Ishte ngritur një tendë, bufeja ishte përgatitur. Ishte ditë e shtunë, data 17 maj 2008 dhe mysafirët në rezidencën e Kennedy-t në Hyannis Port, në Cape Cod, filluan të humbin durimin. Të pranishëm aty ishin shumë mysafir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.952Z

Vazhdon mallkimi i familjes Kennedy

Mery dhe Robert Kenedy Mery Kennedy, gruaja e dytë e Robert Kennedy Jr., është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Bedford, New York. Sipas mediave amerikane, policia ka konfirmuar gjetjen e një personi të vdekur në banesën e Mary Kennedy-t, 52 vjeç, por nuk ka dhënë identitetin deri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.027Z

Dallasi kujton Presidentin Kennedy

Në një ditë të ftohtë dhe me shi, mijëra vetë u mblodhën dje në Dallas të Teksasit për të nderuar kujtimin e Presidentit John Kennedy pranë vendit ku ai u qëllua për vdekje nga një snajper 50 vjet më parë. Ceremonitë përkujtimore dje u përqëndruan tek simbolika e Presidencës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.935Z

SHBA, mafia shantazh vëllezërve Kennedy

Mafia italo-amerikane ka pasur një plan kundër vëllezërve Kennedy. Kështu thotë një dosje e FBI-së, e sapopublikuar. Në fakt, agjencia federale hetoi mbi mundësine se mafia donte të përdorte Frank Sinatra-n për të zënë në situata shantazhuese vëllezërit Kennedy, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.963Z

Jackie Kennedy: nuk më pëlqejnë katolikët

Jackie Kennedy dyshonte te katolikët dhe besonte se shumë prej tyre kishin kompleksin e persekutimit. Ajo e zbuloi mospëlqimin e saj për ta në intervista që dha pak pas vrasjes së të shoqit, Presidentit amerikan John Fitzgerald Kennedy. Këto intervista janë pjesë e një libri të ri ̶

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.920Z

Jacqueline Kennedy rrëfen

Publikohet libri i Arthur Schlesinger, me intervistën e fshehtë të Jacqueline Kennedy. Bashkëshortja e JFK tregon për takimet me personalitetet e kohës dhe gjykimet e saj. Nga Express më 16 shtator 2011 në ora 13:09 Martin Luther King “një burrë i tmerrshëm, i pandershëm, që bën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama