Rezultate te kerkimit per termin: +Kentucky

Total: 191
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.520Z

Clinton fiton në Kentucky, Sanders në Oregon

Kandidatja demokrate për presidente e SHBA Hillary Clinton ka shpallur fitoren në zgjedhjet paraprake të Kentucky,  ndërsa kundërshtari i saj senatori Bernie Sanders shënoi fitoren  në Oregon. Megjithatë, Clinton mbetet favorite për të siguruar emërimin në korrik, me një epërsi të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.456Z

Primaret në SHBA, Klinton dhe Sanders përballen në Kentucky dhe Oregon

Amerikanët votojnë sot kanditatët e tyre për President në primaret që mbahen në Kentucky dhe Oregon. Gara vijon në anën e demokratëve, ku Bernie Sanders ende shpreson se mund të marrë nomiminim në konventën e korrikut, pavarsisht epërsisë së Hilari Klinton. Në kampin e republikanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.399Z

SHBA/ Vret 5 persona dhe me pas edhe veten

Nje shtetas nga Kentucky te Shteteve te Bashkaura ka vdekur duke u vetevrare pasi qelloi dhe ekzekutoi 5 persona te tjere. Besohet se ngjarja ka ndodhur per faktin se agresori ishte i merzitur me menyren se si bashkeshortja e tij kishte gatuar vaktin e mengjesit. Disa nga viktimat jane anetare te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.994Z

Udhëzimet, lotaria amerikane fituesit e parë pas 1 majit

28/03/2011  Konsullja Lyra Carr: “Qytetarët të tregohen të kujdesshëm që të mos bien pre e mashtrimeve” Vetëm pas datës 1 maj do të nisë shpallja e kandidatëve që janë selektuar si fituesit e fazës së parë në programin e lotarisë amerikane. Nëpërmjet konsulles Lyra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.309Z

Stuhite dhe tornadot godasin SHBA-ne

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie të fuqishme në Shtetet e Bashkuara . Indiana, Kentucky dhe Ohajo janë shtetet e goditura më së shumti nga tornado , ndërsa janë 13 personat të cilët kanë h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.855Z

Lotaria e SHBA kujdes nga e-mailet mashtruese

Ambasada paralajmeron qytetaret per e-maile mashtruese. E-mailet deklaronin fitues duke kerkuar te holla ne kembim Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane ka deklaruar dje se nepermjet postes elektronike po mashtrohen mijera qytetare shqiptare te cileve u deklarohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.507Z

Lotaria Amerikane, Ambasada: Aplikimet nisin më 1 tetor, kujdes nga mashtrimet

TIRANE- Ambasada Amerikane ka publikuar sot udhëzime të qarta për programin e lotarisë për vitin 2015, që nis në 1 tetor, si dhe mesazhin për tu ruajtur nga mashtrimet. Regjistrimi elektronik për programin DV 2015 nis të martën në 1 tetor në orën 12:00 në mesditë, ndërsa aplikantët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama