Rezultate te kerkimit per termin: +Kili +Kampionet

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.426Z

Kili dergon Spanjen ne shtepi

Spanja e tronditur deri ne piken e fundit ne stadiumin Maracana ne Rio De Jainero E hutuar dhe e merzitur nga humbja me rezultat 20 nga Kili Kampionet kthehen per ne shtepi pasi ndeshjen me Kilin e kishte edhe trenin e funditbr br Pikellim te tifozet spanjolle feste te Kili te cilet nje xhiro para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.400Z

Kili ne finalen e Kupes se Amerikes

brbrKili eshte finalisti i dyte i Kupes se Amerikes ne futboll Ne Chikago kilianet munden Kolumbine me rezultatin e paster 2-0 ne nje ndeshje qe do te mbahet mend gjate per nderprerjen me te gjate rreth dy ore e 25 mes dy pjeseve per shkak te shiut te madh Edhe pse pa Vidal te skualifikuar por me n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.305Z

Fabregas Perballe Kilit nje tjeter Spanje

Cesc Fabregas premton se do te shohim nje tjeter Spanje nga ajo e takimit te pare me Holanden ne ndeshjen e dyte ne grup ndaj Kilitbr br Mesfushori me i ri i Chelseat ne nje interviste theksoi se kampionet e Botes do te tregojne gjithe potencialin e tyre perballe Alexis Sanchez me shokebr br Des

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.167Z

'> Festa e Brazilit pas kualifikimit

Brazili i është afruar një hap me shume titullit te gjashte kampion bote, pasi mundi me rezultatin 3-0 rivalin amerikano-latin, Kili, për tu shkuar ne çerekfinale, ku do te përballet tani me Holanden. Festimet dhe ritmi samba janë ndjere jo vetem ne rruget e Johanesburgut, por sigurisht edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.349Z

Argjentina e Maradones dhe Mesit, me argetuese se Brazili

Diego Armando Maradona debutoi zyrtarisht me nje fitore te madhe, ne stolin e Argjentines ne prani te publikut vendas, kur ekipi i drejtuar prej tij fitoi 4-0 ndaj Venezueles. Argjentina eshte ngjitur dhe ndjek kryesuesen e grupit te Amerikes Latine, Paraguajin. Brazili, pas barazimit te fundit ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.480Z

Spanja largohet nga boterori

brbrAdios Espana Keshtu e kane titulluar shume prej mediave te medha sportive ne Europe daljen e parakohshme te Spanjes nga objektivat ne kete boteror Kampionet e botes dhe Europes ne fuqi jane shkurorezuar qe ne ndeshjen e dyte te fazes se grupeve nga Kili me shifrat 0 me 2 pikerisht ne Maracana st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.609Z

Scolari Nese humbasim nuk do te jete fundi i Botes

Luis Felipe Scolari kerkon te ule tensionin ne skuadren e tij para cerekfinales se Boterorit ndaj KolumbiseSipas Felipes jeta do te vazhdoje edhe nese Brazili i tij eliminohet ne sfiden e se premtesbr br Nese humbasim nuk do te jete fundi i botes Ne duhet te hedhim hapin e 5-te ne kete turne per t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama