Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs +Katolike

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Kisha Katolike: Të zgjidhet situata e rënduar politike

Vendi ynë po jep një përshtypje të keqe para botës, në këto çaste historike për të Vendimi ekstrem i Partis Socialiste pr tgrev urie ka shqetsuar dhe prfaqsuesit fetar n vendin ton. Kisha Katolike i bri dje thirrje politiks shqiptare t zgjidh situatn e rnduar politike dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Një gjerman, për historinë e kishës shqiptare

Konferenca Ipeshkvore e Shqipris dhe Nunciatura Apostolike e Shqipris, n rastin e 150-vjetorit t themelimit t Seminarit Ndrdioqezan Shqiptar n Shkodr (1859), m 17 prill, pran ktij seminari, organizoi n Shkodr nj program festiv. N kuadr t ktij programi njditor n ambientet e semina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Bagnasco - Berisha, vlerësohet toleranca fetare

Kryeministri Berisha priti Kardinalin Angelo Bagnasco, President i Konferencs Ipeshknore t Italis, Arqipeshkop Metropolit i qytetit t Xhenovs n Itali, nj nga personalitetet m t shquara dhe me prestigj n gjirin e Selis s Shenjt n Vatikan. Kardinali Angelo Bagnasco ndodhej n Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.397Z

Arbëreshët festojnë ritet bizantine

Me rastin e festimeve pr 300-vjetorin e themelimit t Kishs s Greit (Avellino), kushtuar Shn Bartolomeut apostull (1710-2010), administrata komunale, n bashkpunim me famullin, kan mbajtur nj konferenc pr ritin bizantin, i cili ka qen praktikuar n Grei, ashtu si edhe n t gjitha ngu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.734Z

Pedofilia! Për kë bien kambanat në Vatikan?!

Arka e kishës katolike po boshatiset nga pagesat e vazhdueshme që po bëhen kundrejt familjeve, fëmijët e të cilëve kanë vuajtur abuzimet seksuale të priftërinjve Ati yn (…) mos m o n tundim, m liro nga e keqja! Mesa duket kjo fraz biblike nuk sht aq bindse kur e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.173Z

Pjetr Bogdani n New York

Ka dal nga shtypi n New York libri me shkrime t studiuesve t veprs s Pjetr Bogdanit. N kt libr, i cili titullohet Imzot Pjetr Bogdani n New York, jan mbledhur kumtesat e paraqitura n seminarin kushtuar Imzot Pjetr Bogdanit, autor i librit eta e profetve si dhe prelat i kishs katolike shqiptare. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.725Z

Pashkët, sot festojnë bashkë katolikë e ortodoksë

Kt vit, si rrallher, Pashkt prkojn n t njjtn dit, si pr besimtart katolik, ashtu edhe pr ata ortodoks. Festa e Pashkve simbolizon ringjalljen e Krishtit, pas kryqzimit t tij dhe sht festa m e shenjt pr besimtart e krishter. Sipas interpretimit biblik, me ringjalljen e Krishtit nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama