Rezultate te kerkimit per termin: +Kishn

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Topalli në Shkodër, uron besimtarët për ditën e Krishtlindjeve

Kryetarja e Kuvendit t Shqipris, Jozefina Topalli s bashku me Kryeministrin e Shqipris, Sali Berisha bri sot nj vizit urimi n Katedralen e Shkodrs dhe n Kishn ortodokse t ktij qyteti. Duke uruar t gjith shqiptart, pr kt dit t shpress dhe optimizmit, Kryetarja e Kuvendit tha se: “Krishtlindjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.507Z

Nishani- institucioneve fetare n Detroit: Nderim pr mbshtetjen e çshtjes kombtare

Në ditën e dyt t qndrimit n Detroit, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, zhvilloi vizita  t veçanta n Teqen Shqiptare t Bektashinjve, n Qendrn Islame Shqiptare, n Kishn Katolike Shqiptare Zoja Pajtore e Shqiptarve si dhe n Kishn Katolike Shqiptare t Shn Palit. N fjalt prshndetse, Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.433Z

Një kryeqytetasi i merren me forcë 550 euro

Prishtinë, 28 gusht -  Një natë më parë në Prishtinë ka ndodhur një plaçkitje e dhunshme e një qytetari në Rr. Agim Ramadani, bën të ditur Policia e Kosovës. Viktimë ishte një mashkull shqiptar, i cili u sulmua nga dy të dyshuar, të cilët pasi e kishin rrëzuar dhe lënduar, ia k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Berisha uron besimtarët e krishterë me rastin e Krishtlindjeve

M rastin e Krishtlindjeve, Kryeministri Berisha vizitoi Kishn Ortodokse dhe Katedralen e qytetit t Shkodrs Me rastin e fests s Krishtlindjeve, Kryeministri Sali Berisha i shoqruar nga bashkshortja e tij znj. Liri Berisha, vizitoi sot Kishn Ortodokse n qytetin e Shkodrs. N mesazhin e tij, Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Papa: Lindja e saj, dhuratë për Kishën

Benedikti XVI Papa Benedikti XVI e kujton Nn Terezn, n 100-vjetorin e lindjes s saj, si nj dhurat pr kishn dhe pr t gjith botn. N nj mesazh drejtuar drejtueses s misionarve t Bamirsis, Ati i Shenjt u krkon murgeshave q t vazhdojn punn e nisur nga Nn Tereza, duke u vn n shrbim t njerzve t varfr, t s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Kriza, Moska: Greqia të dalë në shitje

Marrdhniet mes Greqis dhe komunitetit ndrkombtar kan hyr n nj rreth vicioz. Vendet e eurozons nuk po bien dakord pr ndihmn q i duhet dhn shtetit helen, i cili nga ana e tij deklaron se, nuk mund t bj nj krkes pa ditur se cfar mund t marr. Masat anti-kriz t miratuara nga qeveria Papandreu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.214Z

Biseda pas proves

29/01/10 21:45 Pas perfundimit te proves se javes banoret ulen dhe bisedojne me njeri-tjetrin. Kryesisht bisedat zhvillohen rreth proves dhe poezive. Megjithate ata nuk lene pa folur edhe per ceshtje te ndryshme. Graciela hap nje bisede rreth lindjes se femijes. Ajo u rikujton banoreve te tje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama