Rezultate te kerkimit per termin: +Klasa

Total: 8022
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.459Z

Parashkollorët, hapen 200 klasa të reja në shtator

Plot 200 klasa të reja do të hapen në shtator pranë shkollave 9-vjeçare të vendit për fëmijët parashkollorë. Ky është një projekt pilot i Ministrisë së Arsimit për përgatitjen e fëmijëve 5-vjeçarë, që përpara se të shkojnë në klasën e parë të marrin dije shtesë, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.569Z

Rama: Këtë vit 120 klasa inteligjente, gjimnazi Sami Frashëri me 3 klasa të tilla

Kryeministri Edi Rama përcolli nga shkolla “Sami Frashëri” urimin e tij për një vit të mbarë shkollor.  Kjo shkollë e nis vitin e ri shkollor me tre klasa inteligjente nga 120 të tilla në gjithë vendin. Rama foli për transformim të të gjithë sistemit arsimor. Edi Rama: Jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.937Z

Mjedisi, mësim në 2000 klasa fillore

Mjedisi do të jetë orë mësimi për nxënësit e klasave fillore të disa shkollave. Projekti pilot synon ndërgjegjësimin e brezit të ri për të ruajtur ambientin ku jetojnë. "Është shumë e nevojshme të përvetësojmë duke filluar nga moshat më të reja, nga klasa e parë, konceptet mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.504Z

Viti i ri shkollor hapen 100 klasa per parashkolloret

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka bere te ditur se per vitin e ri shkollor 2010-2011 do te hapen 100 klasa te reja per parashkolloret. Prej dy vjetesh Ministria e Arsimit se bashku me UNICEF-in ka shtrire ne te gjitha shkollat 9-vjecare te vendit klasat ne te cilat mesojne femije te moshes 5-6 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.447Z

Shkollat perurohet klasa inteligjente

Është përuruar paraditen e së mërkruës në shkollën e mesme “Andon Zako Çajupi” klasa inteligjente, që do të ofrojë mundësinë e dhënies së mësimit në stilin “smart”. Në c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.459Z

Fëmijë analfabetë në klasa kolektive në Vlorë

Fiks fare denoncoi mbrëmjen e së martës analfabetizmin në shkollat shqiptare. Disa fëmijë në klasë të pestë, në shkollën 9-vjeçare në fshatin Karbunarë të Vlorës, nuk dinin të lexonin, shkruanin apo të bënin mbledhje e zbritje. Megjithëse në të gjitha shkollat e tjera mësimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.391Z

Gjimnazet shkelin udhezimin e MASH-it klasa me 50 nxenes

Tirane ne shkollat e mesme nxenesit rrine nga tre veta ne nje banke Nje pjese e konsiderueshme e shkollave te kryeqytetit jane te mbingarkuara me nxenes. Pothuajse ne te gjitha shkollat e mesme te Tiranes numerohen tre nxenes ne nje banke nderkohe qe numri i tyre ne total arrin nga 40-50 shifer qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama