Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi +Zgjedhor

Total: 6738
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.264Z

AK: Kodi Zgjedhor antikushtetues

Reforma territoriale Ndarja e re administrative dhe territoriale e vendit ka nxitur debate dhe reagime nga të gjitha forcat politike në vend. Lidhur me këtë reformë, me anë të një deklarate për shtyp, Aleanca Kuqezi deklaroi dje se do ti drejtohet Gjykatës Kushtetuese me një padi, për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.510Z

Kodi Zgjedhor për transparencën

Një nga pikat më të kritikueshme nga parterët ndërkombëtarë për procesin zgjedhor në Shqipëri ka qenë mungesa e transparencës në financimin e fushatave elektorale. Për këtë arsye në Kodin e ri Zgjedhor janë sanksionuar disa nene, të cilat tentojnë të bëjnë më transparente dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.925Z

Çfarë përcakton Kodi Zgjedhor

Sanksionet Neni 173 i Kodit Zgjedhor përcakton të gjitha masat administrative në rast se subjektet zgjedhore nuk respektojnë ligjin për auditin. Shkelja e dispozitave për financimin e fushatës zgjedhore nga ana e subjektit politik ndëshkohet me gjobë nga 50000 deri në 100000 lekë. Mosbas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Lohan: T hartohet Kodi zgjedhor

Ambasadori i Kshillit t Evrops n Tiran Helmut Lohan, ka deklaruar sot se duhet t prfundoj sa m shpejt reforma zgjedhore n Shqipri si dhe t nisin prgatitjet pr zgjedhjet parlamentare q do t zhvillohen n pranvern e vitit 2009. Lohan theksoi se duhet t krijohet Kodi zgjedhor, n mnyr q t mos humbet m ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.937Z

Dervishi: Burimi i krizës, Kodi Zgjedhor

Për analistin Lutfi Dervishi, burimi i krizës dhe ngërçit politik që ka përfshirë vendin është Kodi Zgjedhor, pasi sipas tij politika shqiptare nuk ka pjekuri demokratike për të patur vetëm dy aktorë. Duke folur në Top Show, analisti shtoi se u premtua një parlament më cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.207Z

Topalli: Kodi Zgjedhor brenda korrikut

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, u shpreh dje e sigurt se brenda ketij sesioni parlamentar do te arrihet te realizohet reforma zgjedhore dhe kodi elektoral. Premtimin, Topalli e beri nga qyteti i saj i lindjes, Shkodra, ku ishte e pranishme ne prezantimin e nje projekti nga austriaket per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.356Z

Kodi Zgjedhor, një Dushk i ri

Dritan Prifti Ka disa jave që vëmendja e klasës politike, opinionit publik dhe faktorit ndërkombëtar në Shqipëri është përqendruar në zhvillimet rreth Kodit të ri Zgjedhor dhe përgatitjes për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të vitit 2009. Të gjithë e kanë parë se si Berisha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama