Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.170Z

Xhufi: Kodi shkel Kushtetutën

Tiranë (start)- Mosdekretimin e Kodit të ri zgjedhor nga ana e presidentit Topi, Lëvizja Socialiste për Integrim e ka vlerësuar si vënie përgjegjësisë protagonistët e vetëshpallur të hartimit të këtij ligji. Nënkryetari i LSI-së Pëllumb Xhufi, tha për mediat se mosdekretimi i Kodit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.972Z

Kodi kaloi, greva fitoi!

HENRI ÇILI Ilir Meta ka dalë mbrëmë nga greva e urisë për të falënderuar mbështetësit e tij para Parlamentit. Ndërkohë në aulën e Parlamentit ...kolegët socialistë dhe demokratë votuan njëzëri Kodin e ri Elektoral. Kodi kaloi, por greva fitoi! Nuk ka asnjë kontradiktë këtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.987Z

Kodi, ringrihet komisioni

Tiranë (start)-Komisioni për reformën zgjedhore do të ringrihet sërish, për të ndrequr disa pjesë të kodit të ri zgjedhor, kodi i cili është rikthyer në Kuvend nga presidenti i Republikës Bamir Topi. Vendimi është marrë sot nga Konferenca e Kryetarëve, e cila vendosi që të ngrihe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.264Z

AK: Kodi Zgjedhor antikushtetues

Reforma territoriale Ndarja e re administrative dhe territoriale e vendit ka nxitur debate dhe reagime nga të gjitha forcat politike në vend. Lidhur me këtë reformë, me anë të një deklarate për shtyp, Aleanca Kuqezi deklaroi dje se do ti drejtohet Gjykatës Kushtetuese me një padi, për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.050Z

Kodi zgjedhor, ekspertet: Garantohet vota

Eksperti demokrat per miratimin e kodit zgjedhor, Oert Bylykbashi ka deklaruar se kodi i ri garanton voten e lire. “Garantohet vota. Nuk eshte ceshtja se kush eshte ne komision. Garancite proceduriale i japin garanci votes”, eshte shprehur Bylykbashi ne emisionin “Shqip&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.480Z

Kodi, Xhaferri kritikon presidentin Topi

“Presidenti eshte per te ftohur temperaturen politike dhe jo per ta nxehur ate”. Me kete fjali, deputeti demokrat, Ferdinand Xhaferri ka kritikuar ne nje fare menyre vendimin e presidentit Bamir Topi per te kthyer Kodin Zgjedhor ne Kuvend. “Ne jemi te mendimit se kodi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.219Z

Ligjet prezantohet kodi administrativ

Në komisionin parlamentar të ligjeve është prezantuar kodi i proçedurave administrative. Në fjalën e tij, ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka vlerësuar rëndësinë e këtij kodi, i cili sipas tij perfeksionin performanc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama