Rezultate te kerkimit per termin: +Kodin +Elektoral

Total: 2639
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.834Z

Spahiu: PD-PS, pazare për kodin elektoral

Share Kreu i Aleancës Kuq e Zi akuzon dy forcat politike më të mëdha në vend për marrëveshje të fshehtë për mos realizimin e reformës zgjedhore. Kreshnik Spahiu e bëri këtë deklaratë nga Durrësi ku u zgjodhën 500 delegatë për Kuvendin Kombëtar që pritet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.002Z

“Asnjë votim, nëse nuk miratojmë kodin elektoral”

Autori i Lajmit: Suela TopiPartia Socialiste paralajmëron se nuk do të japë konsensusin në Parlament, nëse nuk përcaktohet një datë për miratimin e Kodit Zgjedhor. Kryetarja e Grupit Parlamentar të PS-së, Valentina Leskaj, tha se vota pro Kodit Civil do të ishte hera e fundit. “Ne do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.070Z

Godo: Stop ndërhyrjeve të mëdha në Kodin Elektoral

Bashkëhartuesi i Kushtetutës, Sabri Godo, kërkon që të mos bëhen ndryshime thelbësore në Kodin Elektoral për shkak të efektit kohë, që rrezikon standardet e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Sipas Godos, Kodi duhet të kalojë në Kuvend sa më shpejt, për të mos cenuar kriteret kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.930Z

Parlamenti, pritet të miratojë kodin e ri elektoral

Pritet të miratohet në parlament Kodi Elektoral , në një situatë të pazakontë ku në sallën keyesore të Kuvendit që nga e hëna pasdite plotësohet dita e tetë e grevës së urisë së 10 deputetëve. Partitë e mëdha janë të vendosur për të kaluar sot kodin, duke spostuar për të e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.065Z

Godo: Stop nderhyrjeve ne Kodin Elektoral

Bashkehartuesi i Kushtetutes, Sabri Godo, kerkon qe te mos behen ndryshime thelbesore ne Kodin Elektoral per shkak te efektit kohe, qe rrezikon standardet e zgjedhjeve te ardhshme parlamentare. Sipas Godos, Kodi duhet te kaloje ne Kuvend sa me shpejt, per te mos cenuar kriteret kryesore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.250Z

Dekriminalizimi zbardhen amendimet e PD per Kodin Elektoral

Transmetuar me 29042015 - 1650 Kryetari i Komisionit per Dekriminalizimin Oerd Bylykbashi PUBLICITET Te gjithe ata persona qe kane kryer nje veper te rende penale dhe jane denuar me mbi 6 muaj burg nga gjykata brenda apo jashte vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.960Z

PS, Metës: Harroje Kodin elektoral, pa transparencën e 28 qershorit

Tiranë, 29 qershor, NOA Selia rozë ka reaguar sot pas deklaratave të kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherësh zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, Ilir Meta, se kërkon një reformë zgjedhore jo gjithëpërfshirëse dhe një proces transparent të kodit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama