Rezultate te kerkimit per termin: +Kodin +Penal

Total: 3738
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.765Z

Konsensus per Kodin Penal

Komisioni i ligjeve miratoi sërish me konsensus disa ndryshime të tjera në Kodin Penal që kishin mbetur pezull nga ditët e mëparshme, si dhe zgjeroi kapitullin me krimet kundër zgjedhjeve me propozimet që erdhën, po me konsensus, të premten nga komis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.260Z

"Ok ndryshimeve në Kodin Penal"

 Armand Bajrami Ministria e Drejtësisë ka parashikuar rishikimin e Kodit Penal dhe të Kodit të Procedurës Penale gjatë vitit 2009, me qëllim përmirësimin e tyre lidhur me trajtimin e të miturve. Lajmi bëhet i ditur nga Ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj, në një përgjigje zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.536Z

Ndryshimet ne Kodin Penal

E marte 14 Shkurt 2012 1500 KOMISIONI I LIGJEVEPartia Demokratike propozon ashpersimin e masave per dhunen ne familje. Ndersa ne Komisionin e Ligjeve po diskutohet dekriminalizimi i shpifjes deputeti Viktor Gumi ka propozuar denimin me 5 vjet burg per keqtrajtimin e bashkeshortes ose bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.188Z

Xhafa Asnje medyshje per Kodin Penal

Nënkryetari socialist i komisionit të ligjeve, Fatmir Xhafa ka hedhur poshtë zërat se PS është përpjekur të pengojë miratimin e ndryshimeve në Kodin Penal. “Dua të qartësoj se s’ka pasur mëdyshje për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.889Z

Ps Ndryshimet ne kodin penal

E premte 17 Shkurt 2012 2114   PS PER NDRYSHIMET NE KODIN PENALPartia Socialiste ka shpalosur propozimet e saj per ndryshimet qe duhet te behen ne kodin penal. Ne kuader te reformes ne drejtesi selia roze kerkon qe anetaret e kabinetet qeveritare te ndeshkohen ne rast te abuzimeve te kryera per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.409Z

Tahiri Ndryshime ne Kodin Penal

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri njoftoi se Qeveria, me kërkesë të Ministrit të Energjisë miratoi disa ndryshime në Kodin Penal për vjedhjen e energjisë, duke sjellë ashpërsimin e masave. Po ashtu, Tahiri njoftoi se ka ndryshuar K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.704Z

Kosovë, Jahjaga do kthejë Kodin Penal

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, pritet të mos dekretojë Kodin e ri Penal. E përditshmja kosovare Express, raporton se presidentja pritet të kthejë ligjin në Kuvend gjatë javës së ardhshme. Një veprim i tillë pritet të bëhet pikërisht pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama