Rezultate te kerkimit per termin: +Kodit +Penal

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.052Z

Kushtetuesja shfuqizon nenin 315 të Kodit Penal

Laureta Rryçi Tiranë - Asnjë qytetar nuk mund të bëjë kallëzim për gjyqtarët që kanë dhënë vendim ndaj tij në momentin që ky vendim ka marrë formën e prerë. Gjykata Kushtetuese dje vendosi të shfuqizojë nenin 315 të Kodit Penal duke e cilësuar si antikushtetues. Shkak është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.045Z

Thaci Riformulim neneve te Kodit Penal

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur për ndryshimin e neneve 37 dhe 38 të Kodit Penal, duke theksuar se ato duhet të formulohen sipas standarteve evropiane. Me deklaratën e tij kryeministri ka përforcuar atë të z&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.380Z

Informaliteti, Avokati i Popullit kundër ashpërsimit të Kodit Penal

Avokati i Popullit Igli Totozani shprehet kundër ashpërsimit të masave në projektligjin për Kodin Penal. Sipas tij nuk janë shqetësim masat e buta të dënimit, por moszbatimi i ligjeve. Totozani shprehet për një politikë të re sociale, dhe jo ashpërsim të kodit penal. Po ndjekim me vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.333Z

Avokati i Popullit kundër ashpërsimit të Kodit Penal

Avokati i Popullit i ka dërguar një letër Komisionit të Ligjeve ku shprehet kundër ashpërsimeve në pr.ligjin për Kodin Penal. Në një njoftim për mediat Avokati i Popullit shprehet se duhen politika të reja sociale dhe jo ashpërsim të kodit. Me shqetësim kemi ndjekur faktin që Kodi Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.343Z

Kthimi i Kodit Penal, OSBE mirëpret vendimin

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadori Werner Almhofer mirëpriti sot vendimin për të kthyer në rishikim në Kuvendin e Kosovës dispozita të caktuara të kodit të ri penal të cilat kërcënojnë të zvogëlojnë lirinë e mediave. Unë e mirëpres vendimin për ti kthyer nenet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.771Z

Balla Topalli ka shkelur kater nene te Kodit Penal

24/09/2010Tre akuzat penale te kryeparlamentares Kryetarja e Kuvendit ka qene dje e akuzuara e opozites per tri vepra te renda penale shperdorim te detyres kryerje te verimeve arbitrare dhe falsifikim dhe nderhyrje ne sistemet kompjuterike. Deputeti i PS-se Taulant Balla renditi veprat penale qe sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.186Z

Xhafaj: Votimi pro Kodit Penal, jo i momentit të fundit

TIRANË- Një ditë pasi opozita votoi në favor të Kodit Penal, deputeti socialist Fatmir Xhafaj në një prononcim për mediat sqaron se vendimi nuk ka qenë i minutës së fundit, por ishte vendosur më parë gjatë një takimi të thirrur nga kryesocialisti Rama, ku ishin të pranishëm Gramoz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama