Rezultate te kerkimit per termin: +Kodit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.349Z

Aleatët: Flasim pas Kodit

Përfundimi i Kodit të ri Zgjedhor dhe rezultati që të dalë prej tij duket se kanë lënë pezull aleatët e djathtë. Përfundimi i Kodit të ri Zgjedhor dhe rezultati që të dalë prej tij duket se kanë lënë pezull aleatët e djathtë. Të pyetur nga “Korrieri&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.167Z

LSI: Kthimi i Kodit, fitore

Levizja Socialiste per Integrim pershendeti vendimin e Presidentit te Republikes, Bamir Topi, per te mos dekretuar Kodin e ri Zgjedhor te votuar ne kuvend pak kohe me pare. Nenkryetari Pellumb Xhufi e cilesoi kete si nje tregues te pergjegjshmerise se kreut te shtetit per te moslejuar shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.247Z

Ngrin rivotimi i Kodit

Shqyrtimi nga Parlamenti i dekretit te presidentit per kthimin e Kodit Zgjedhor nuk do te ndodhe aq shpejt sa mendohej. Pengesa teknike eshte neni 86 i rregullores se Parlamentit, sipas te cilit nje dekret i presidentit per rishqyrtim ligji diskutohet ne komisionin qe e ka shqyrtuar ate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.533Z

Dule: Do votojme kunder Kodit

Dhe nje parti tjeter kunder formules aktuale te Kodit te ri Zgjedhor te paraqitur nga dy partite e medha politike. Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut ne koalicion me Partine Demokratike deklaroi diten e djeshme se do te votonte kunder Kodit te ri Zgjedhor, drafti i te cilit eshte miratuar me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.197Z

OSBE/ODIHR: Ok, Kodit Elektoral

OSBE/ODIHR-i bashke me Komisionin e Venecias i kane dhene note pozitive Kodit te ri Elektoral, i cili eshte vleresuar si nje baze e mire ligjore per zhvillimin e zgjedhjeve te lira e te ndershme. Por sic konfirmohet ne rekomandimet e ODIHR-it, perfaqesuesi i Shqiperise ne Komisionin e Ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Mediu: Reformimi i Kodit Zgjedhor, nevojë

Gjatë takimeve në Elbasan, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu preku cështjen e reformimit të kodit zgjedhor. Sipas zotit Mediu reformimi i kodit është një nevojë për një përfaqësim sa më të drejtë të interesave të elektoratit. Kryetari i Partisë Republikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.737Z

Risite e kodit zgjedhor

Cilat do te jene risite e kodit zgjedhor?Si do te numerohet vota e shqiptareve dhe cfare vlere do te kete ajo?Cila do te jete pesha e mandatit te nje deputeti dhe cili qark do te kete numrin me te madh te mandateve?

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama