Rezultate te kerkimit per termin: +Kolonel +Shaban +Guda

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.602Z

Kreu i KFOR-it shpreson në një sinergji më të madhe mes institucioneve të sigurisë

Komandanti i KFOR-it, gjeneral major Francesco Paolo Figliuolo ka vlerësuar lartë rezultatet e arritura në kundërshtim të krimit duke shpresuar për një sinergji më të madhe në mes të institucioneve të ndryshme përgjegjëse për sigurinë e Kosovës. Ai sot priti drejtorin e Përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.461Z

Qeveria publikon dokumentet ku e bazoi demarkacionin

Qeveria e Kosovës e ka publikuar përmbledhjen e dokumenteve në të cilat është bazuar Komisioni shtetëror për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, proces ky që po kundërshtohet me të madhe nga opozita, nga eksertë të fushave të ndryshme dhe nga një pjesë e shoqërisë cuvile.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.197Z

Kryeministri Mustafa priti drejtuesit e AKP-së dhe të Policisë Kufitare

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim drejtorin e Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Petrit Gashi, drejtorin Menaxhues të AKP-së, Ekrem Hajdari, si dhe drejtorin e Departamentit të Kufijve në Policinë Kufitare, Kolonel Shaban Guda, i cili shoqër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.324Z

BE do të ndërtojë pikëkalimet Kosovë-Serbi

Në kuadër të zbatimit të marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufirit (IBM) me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, në Bruksel është mbajtur takimi i radhës në mes të Republikës së Kosovës, Serbisë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.684Z

Reagon komisioni i Mehës: E papranueshme gjuha fyese e kapadaiut Ramush Haradinaj

Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës, ka ftuar Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror (KShShMKSh) për të raportuar lidhur me punën e Komisionit për përgatitjen e Draft Marrë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama