Rezultate te kerkimit per termin: +Komandant +Lleshit

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.523Z

Përkujtohet 10 vjetori i rënies së Komandant Lleshit

Nga Express më 25 maj 2011 në ora 20:30 Në Tërnoc të Madh të Bujanocit është mbajtur sot manifestimi qendror kushtuar 10 vjetorit të rënies së komandantit të UÇPMB-së, Ridvan Qazimit-alias Komandant Lleshit. Në praninë e qytetarëve, familjarëve të dëshmorëve, veteranëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.181Z

Përurohet muzeu historik “Komandant Lleshi”

Në kuadër të manifestimeve për nder të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, dje në mesditë, në objektet e stadiumit të fshatit Tërnoc, është përuruar hapja e Muzeut historik, kushtuar jetës dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.469Z

Djali i komandant Lleshit, xhihadist në Siri

Në shtator të ketij viti, Liridon Qazimi bashkë me 4 persona tjerë nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja, kanë nisur rrugëtimin e tyre për në Siri. Liridoni është i biri i Ridvan Qazimit, i njohur si Komandant Lleshi. Veç tij dhe 4 të tjerëve, sipas një hulumtimi të publikuar në emisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.365Z

Topi-Oketa gradojnë pesë gjeneralë të rinj në Ushtri

 BLEDAR HOTI.Në momentin kur pritet të votohet për qeverinë e re, presidenti Bamir Topi së bashku me ministrin në ikje të Mbrojtjes, Gazmend Oketa akordojnë grada madhore në ushtrinë shqiptare. Kreu i shtetit, në cilësinë e komandantit të Përgjithshëm të Ushtrisë ka dhënë pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.656Z

Lleshi, Rama: U shkel Kushtetuta! Meta: Iku koha e Sekretarit të Parë!

Aplikimi i një plani B për ti dorëzuar Sandër Lleshit detyrën e ministrit të Brendshëm, pas refuzimit për dekretimin e tij nga Presidenti Ilir Meta, duket se nuk e ka kënaqur Edi Ramën. Edhe në mbledhjen e grupit të PS, teksa ka dhënë porositë për deputetët e tij, kryeministri ka th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.593Z

Kadare e propozi për President. Ja kush është Ministri i ri i Brendshëm

Me një lëvizje surprizë, kryeministri Edi Rama ka njoftuar nëpërmjet Twiterit dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe emërimin e zëvendësuesit të tij, gjeneral Sandër Lleshi. Tepër befasuese është braktisja e misionit nga Xhafaj, por më shumë është emri i zgjedhur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.762Z

Gjeneral Vladimir Qirjazi rikthehet si numri dy i KDS-së

Dekreti Presidenti i Republikës, zoti Bamir Topi, ka emëruar dje në detyrën e zëvendëskomandantit të Komandës së Doktrinave dhe Stërvitjes, funksion që e ka kryer edhe më parë, gjeneral brigade Vladimir Qirjazin. Gjenerali është ushtarak me karrierë të gjatë në drejtimin e repart

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama