Rezultate te kerkimit per termin: +Komandat +Ushtarake +Strategjike

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.138Z

Apokalispi i Zombie 8211 ve mund te ndodhe

0 Ushtria amerikane ka nje plan per te mbrojtur njerezit nga apokalipsi i zombie-ve Behet fjale per nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.030Z

Integrimi i FA në NATO, përcaktohen sfidat

U zhvilluar sot në ambientet e Akademisë Ushtarake konferenca për fazën tretë të Integrimit të plotë të Forcave të Armatosura shqiptare në NATO. Qëllimi i kësaj konference ishte identifikimi i sfidave që përballen këto Forcat për integrimin e plotë. TIRANE- Është zhvillu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.351Z

Raporti në NATO. Ushtria shqiptare, sa është gati për anëtarësimin zyrtar

Tiranë - Konferenca për Integrimin e Forcave të Armatosura në NATO e dy Komandave Strategjike të NATO-s pritet të zhvillohet këtë javë, si një moment kyç për të konfirmuar nëse vendi ynë ka punuar dhe është ose jo gati për të hyrë me të drejta dhe detyra të plota në NATO. Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.456Z

Standardizimi i Forcave te Armatosura miratohet projektligji

Tirane 26 tetor NOA - Komisioni parlamentar per Sigurine Kombetare miratoi sot pa asnje rezerve e projektligjin e ministrise se Mbrojtjes Per standardizimin ushtarak ne Forcat e Armatosura te Republikes se Shqiperise qe u paraqit nga ministri Arben Imami. Ky standardizim eshte nje detyrim qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.490Z

Deri në fund të 2010-s, Shqipëria me forcë ushtarake të reformuar dhe profesioniste

Deklaron ministri i Mbrojtjes Arben ImamiPër t’u përshtatur sa më mirë me strukturat në NATO do të nis reformimi në Forcat e Armatosura. Kështu është shprehur Ministri i Mbrojtjes Arben Imami, dje në konferencën e dytë për integrimin e FA në Strukturat e NATO-s. Shqipëria, një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.535Z

Provokacionet ushtarake, Shqipëria kishte arsye të përgatitej për luftë

Autori i Lajmit: Denisa Kona Zbulimi Ushtarak Shqiptar në vitet e regjimit totalitar funksiononte si ingranazhet e orës. Gjithçka e përpiktë në kohën dhe vendin e duhur. Izolimi kishte ngallur ndjenjën e fortë të mosbesimit ndaj të huajve, por ky mosbesim nuk kishte qenë një indoktrini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.135Z

Skema e NATO-s në përballjen me Varshavën gjatë viteve ‘70

Si u organizua Aleanca në rast të një lufte të mundshme me Lindjen. Kapacitetet ushtarake të dy blloqeve dhe propozimet për të ardhmen Drew Middleton Vijon nga numri i kaluar Njëzetegjashtë divizionet sovjetike në Europën Lindore janë një faktor shumë i rëndësishëm në forcat e T

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama