Rezultate te kerkimit per termin: +Komandes

Total: 317
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.349Z

NATO, nderrohet kreu i Komandes se Nderlidhjes ne Tirane

Ne nje ceremoni ne Shtepine e ushtrise, Komanda e Nderlidhjes se NATO-s ne Shqiperi nderroi kreun e saj. Pas 18 muajsh ne krye te kesaj detyre, general brigade Vasili Kirilov Dimitrov, ia dorezoi detyren gjeneral brigade Dincho Ivanov Karamunchev. Ne ceremoni merrnin pjese kryeministri B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.429Z

Riaktivizohen llogarite e komandes amerikane

brbrLlogarite ne Twitter dhe Youtube te Komandes Qendrore Amerikane jane riaktivizuar pas nje sulmi kibernetik nga nje grup qe identifikohet si i afert me Shtetin Islamik Ne to ishin postuar kercenime ndaj ushtareve amerikane ku shkruhej Po vijme Ruhuni nga ISIS 8220Mesazhet e tjera ne profilin ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.340Z

Gyl Doreheqja e komandes ushtarake ne Turqi nuk do te shkaktoje krize

Presidenti turk Abdullah Gul tha se doreheqja e gjithe komandes ushtarake te vendit nuk do te shkaktoje krize. Zoti Gul foli sot me gazetaret ne Ankara. Ai tha se doreheqjet ishin nje rast i jashtezakonshem por nuk do te krijojne vakum. Gjenerali Nexhet Ozel u emerua sot komandanti i larte i ushtris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Kryeministri Berisha pret Komandantin e Komandes se Aleances per Operacionet ne Evrope NATO SACEUR Admiralin James G Stavridis

Kryeministri Berisha priti sot ne nje takim Komandantin e Komandes se Aleances per Operacionet ne Evrope NATO Admiralin James G Stavridis. Kjo eshte vizita e pare qe nje komandant suprem ben ne vendin tone pas anetaresimit te Shqiperise ne NATO. Kryeministri Berisha dhe Admirali James G Stavridis ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.491Z

Giuseppe Emilio Gay merr komanden e KFOR-it

Gjenerali italian, Giuseppe Emilio Gay, ka marre komanden e KFOR-it, duke pasuar keshtu komandantin e deritashem, gjeneralin Xavier de Marnhac. Ceremonia e nderrimit te komandes eshte udhehequr nga komandanti i Komandes se Forcave te Perbashketa ne Napoli, admirali amerikan, Mark Fitzgerald. NATO do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.792Z

Pinari, akuza ushtarakve

Ish-drejtori i MEICO-s, Ylli Pinari ndryshon qëndrim për cështjen e tragjedisë së Gërdecit. Pas dëshmisë së tij të parë kur fajësoi Ministrinë e Mbrojtjes, duke thene se MEICO ishte nën varësine e këtij dikasteri dhe zbatonte urdhërat e tij, Ylli Pinari drejton gishtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.746Z

Shefi i UNMIK: Tranzicioni ka perfunduar

Ne takimin me ministrin serb, Zannier tha se, Bogdanovic i kishte kerkuar atij qe policet serb te jene nen komanden e UNMIK-ut. Ne kete kerkese, ai tha se i kishte thene ministrit Bogdanovic se tranzicioni ka perfunduar dhe se policet serb duhet te jene pjese e komandes unike te policise se Kosoves.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama