Rezultate te kerkimit per termin: +Komanit

Total: 1086
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.085Z

Rrëzimi i malit rrezikon digën e Komanit

Hidrocentrali i Komanit që është dhe prodhuesi më i madh i energjisë në vend rrezikon të dalë jashtë pune kësaj radhe jo nga mungesa e ujit, por për faktin që masivi malor ku është mbështetur diga ka pësuar një çarje nga faktorë natyrorë, duke rrezikuar kështu që kjo pjesë gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.498Z

ldquoSuperskafirdquo i HEC-it te Komanit

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare ka çuar për ndjekje penale ish-drejtorin e hidrocentralit të Komanit, Arben Cani dhe gjithë kastën drejtuese të këtij HEC-i për abuzim me tenderin për blerjen e një mjeti lundrues. Bëhet fjal&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.993Z

Diga e Komanit, KESH: Duhen financime

Hidrocentrali i Komanit pritet ti nënshtrohet projektit të sigurisë së digave që KESH dhe qeveria shqiptare parashikon të implementojë.Ndërhyrjet në këtë hidrocentral të konsideruara si të një rëndësie të lartë kërkojnë financime, të cilat Korporata Elektroenergjetike Shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.118Z

Aksidenti/ Dy persona humbin jetën në rrugën e Komanit

Dy persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në rrugën e Komanit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 08:30 të mengjesit të sotëm, kur automjeti me targa TR 8145 P,  ka dalë nga rruga e Komanit dhe dyshohet të ketë rënë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.137Z

FOTOT/ Një lundrim i paharrueshëm në liqenin e Komanit

Një shëtitje me traget në liqenin e Komanit, e cila zgjat rreth dy orë e pak ofron peizazhe të mrekullueshme të ndërthurjes së ujit të kaltër dhe gjelbërimit të relievit të ngritur përreth. Këto janë disa nga fotot e shkrepura nga objektivi i BIRN.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.019Z

Rrezikohet vendbanimi i Komanit

brbrVendbanimi ilir i Komanit rrezikon te zhduket perfundimisht Shkak eshte projekti per te kaluar ne keto zona te rralla te trashegimise kulturore e historike linjat 400 kilovolteshe te tensionit te larte qe lidhin Kosoven me Shqiperine Forumi per trashegimine tha se Ministria e Kultures duhet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.944Z

Liqeni i Komanit, perla turistike e së ardhmes (FOTO)

Një port i vogël në Fierzë të Bajram Currit, vetëm një orë larg qytetit të Gjakovës, shumë shpejtë mund të shëndrrohet në portën hyrëse të një perle turistike të së ardhmes, liqenit të Komanit. I ndërtuar fillimisht si liqe artificial për furnizimin me ujë të hidrocentralit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama