Rezultate te kerkimit per termin: +Kombeve

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.520Z

Miratohet Liga e Kombeve

0 Liga e Kombeve eshte miratuar si aktiviteti me i ri per ekipet perfaqesuese anetare te UEFA Vendimi es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.691Z

Organizata e Kombeve te Bashkuara

Raporti përfundimtar i Organizatës së Kombeve të Bashkyara për përdorimin e armëve kimike në Siri, konfirmon se ka prova për përdorimin e gazit në 5 nga 7 raste të analizuara nga ekspertët e OKB-së. Në zonën Al Guta &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.257Z

Detajohet Liga e Kombeve, turneu që eliminon miqësoret

Aktiviteti UEFA publikon mënyrën se si do të veprohet me ndeshjet që debutojnë në vitin 2018 Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka miratuar dje strukturën sipas të cilës do të zhvillohet Liga e Kombeve, aktiviteti paralel i cili do të zëvendësojë miqësoret dhe do të garantojë pjesëmarrjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.965Z

Benjelloun koordinatore te Agjencive te Kombeve te Bashkuara

Presidenti i Republikes Bamir Topi akreditoi dje Zineb Touimi-Benjelloun si koordinatore te Agjencive te Kombeve te Bashkuara dhe Perfaqesuese e Perhershme e Programit te Zhvillimit te Kombeve te Bashkuara PNUD ne Republiken e Shqiperise. Para se te merrte detyren e saj ne Shqiperi znj. Zineb Toui

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.583Z

Haiti akuza organizates se Kombeve te Bashkuara

Haiti kundër Kombeve të Bashkuara. Instituti për Drejtësinë dhe Demokracinë në Hautu ka depozituar një denoncim në Gjykatën e Nju Jorkut të bazuar në tezën se kolera që ka nisur të përhapet në mënyrë shqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.822Z

Gellner me teoritë e kombeve në shqip

Një nga librat më të famshëm mbi teorinë e kombeve dhe nacionalizmave me autor Ernest Gellner dhe që ka ngjallur mjaft debat, përkthehet në Prishtinë prej një grupi të rinjsh. Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (YIHR), pasi ka fituar të drejtën autoriale për përkthimin e li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.926Z

Zbulohet trofeu dhe himni i Ligës së Kombeve

Trofeu i UEFA Nations League dhe himni i konkurrencës janë zbuluar gjatë hedhjes së shortit për fazën e parë të Ligës së Kombeve 2018/19 në Lausanne. Trofeu u zbulua në skenë nga presidenti i UEFA-s, Aleksander eferin. Dizajnimi i trofeut është frymëzuar nga logoja e Lidhjes Kombët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama