Rezultate te kerkimit per termin: +Kombinati

Total: 900
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.734Z

Kombinati i Poliçanit, drejt mbylljes

Procesi i demontimit ka përfunduar, në ish-uzinë ka aktualisht vetëm 100 punonjës Dikur, kombinati punësoi mijëra vetë, ndërsa sot, Poliçani numëron rreth 10 mijë banorë të papunë Kombinati i armëve në Poliçan është drejt mbylljes. Nëse dikur, ai kishte mijëra punonjës, sot, P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.725Z

Maliq- Rrezikon të zhduket Kombinati i Sheqerit

Maliq- Kombinati i Maliqit rrezikon të zhduket, madje edhe si ndërtesë. Po ashtu edhe të 20-të punëtorët e këtik kombinati rrezikojnë të mbetën të papunë, pas rrezikut të sekuestrimit të ndërtesës nga Agjencia e Trajtimit të Kredive. Mesohet se shkak i një sekuestroje të paralajm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.744Z

Kombinati dhe qyteti i kumarit

Nga Alqi Kadenasi Lajmi se në Tiranë e jo vetëm, kazinotë dhe lojërat e fatit do të kenë shumë shpejt qytetin e tyre ishte një lajm sa i çuditshëm, aq dhe interesant. Ishte i çuditshëm dhe interesant, pasi më në fund duket se ia arritëm ditës të kemi edhe ne Las Vega

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.687Z

Policcedilan Kombinati drejt mbylljes

Kombinati i armëve në Poliçan ishte baza mbi të cilën u ndertua edhe qyteti i Policanit. Te gjithe banoret ishin ne funksion te operacioneve te prodhimit te armeve dhe municioneve per ushtrine e shtetit komunist. Por pas vitit 1990, Kombinati krijoi mijra te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:40.817Z

Kombinati malazez po helmon liqenin e Shkodrës

Liqeni i Shkodrës Kombinati i Aluminit në Podgoricë është një nga ndotësit më të mëdhenj kimikë të liqenit të Shkodrës. Këtë fakt e bëri të ditur Jelena Marojeviç, drejtoreshë e programit Green Home me qendër në Podgoricë në Malin e Zi. Megjithëse deri tani ia kemi hedhur fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.416Z

Kombinati i zhytur ne erresire

Kombinati po vuan se tepermi nderprerjen pa orar te energjise elektrike. Sipas banoreve te kesaj lagjeje energjia elektrike, takohet dhe stakohet me zona dhe me orare jo stabel, gje qe e ka bere te pamundur te parashikosh se kur do ikin dhe vijne dritat.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.626Z

Kombinati i aluminit në Mal të Zi ndot liqenin e Shkodrës

24/05/2009  Mbetjet derdhen në lumin që rrugëton drejt liqenit. Banorët me infeksione në lëkurë SHKODER- Liqeni i Shkodrës ndotet vazhdimisht nga Kombinati i Aluminit të Malit të Zi. Shqetësimi ngrihet nga REC i Shkodrës, si dhe nga banorët në të dy anët e këtij liqeni. Ky

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama