Rezultate te kerkimit per termin: +Komision

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.421Z

Komision për grante

Pas shumë debateve se grantet e qeverisë po ndahen në mënyrë të pabarabartë nëpër komuna, qeveria ka vendosur që të krijoi një komision. Anëtarët e rinj të komisionit të Granteve janë nga komuna e Pejës, Vitisë, Vushtrrisë dhe Zubin Potokut. Mirëpo ministri Ahmet Shala, tha se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.345Z

Limaj: Nuk mund të ketë komision mbi komision për demarkacion

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka përmendur ekspertizën e Shpëtim Bulliqit dhe Florim Isufit në Rubikon, si argument se Demarkacioni është i gabuar. Ai tha se Komisioni për Demarkacionin me Malin e Zi duhet të shkarkohet. Krijimi i një komisioni tjetër ndërkombëtar është i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.946Z

Balla: Komision të ri hetimor

Partia Socialiste kërkon një komision të ri hetimor i cili të kryesohet nga opozita e cila duhet të gëzojë edhe shumicën në këtë komision. Deputeti socialist Taulant Balla ka deklaruar se komisioni i miratuar me votat e maxhorancës është bere nul nga rezoluta e Parlamentit Europian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.312Z

Komision kunder terrorizmit

Spanja e Franca vendosin te ngrene nje komision te perbashket kunder terrorizmit e krimit te organizuar. SHBA jane teper te shqetesuara per fatin e gazetares iraniano-amerikane Roksana Saberi. 3 te dyshuar per terrorizem clirohen nga akuzat per bashkepunim ne atentatet qe tronditen ne 2005 kryeqyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.219Z

“Komision hetimor për zgjedhjet”

 Partia Demokratike është gati të ngrejë një komision hetimor të kryesuar nga opozita për hetimin e zgjedhjeve. Duke iu përgjigjur deklaratave të PS-së, zëdhënësja e selisë blu, Erla Mëhilli tha se “sot pasdite zëdhënësja e PS Imeraj më në fund dhe për herë të parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.948Z

Droga Komision Hetimor

Droga Komision Hetimor Mazhoranca do te ngreje nje komision hetimor per akuzat qe jane artikuluar javen e fundit lidhur me perdorimin e infrastruktures ushtarake ne trafikun e droges Nepermjet nje deklarate per mediat nenkryetari i grupit parlamentar te PS Taulant Balla sqaron se kerkesa eshte depoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.997Z

Komision për hetimin e Ramës

Tiranë -Një tjetër komision hetimor do të ngrihet ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës Edi Rama. Kërkesa vjen nga Partia Demokratike, e cila ka për qëllim të hetojë dhënien e lejeve të ndërtimit në Tiranë. Deputeti i PD-së, Ferdinand Xhaferri, tha për mediat se në mbledhjen e d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama