Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionarve

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.498Z

Demokracia n Veprim: Procesi i votimit ka filluar me probleme t vogla

Drejtues t Koalicionit t organizatave joqeveritare kosovare Demokracia n Veprim kan thn se jan shnuar probleme t vogla gjat procesit zgjedhor n komunn e Mitrovics, Malishevs dhe at t Prizrenit. Ismet Kryeziu, kryesues i ktij koalicioni, n nj konferenc pr media t dieln prmendi parregullsit n Mitrovi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.571Z

Topalli-Ramës: Komisioni tashmë fakt, sill emrat e deputetëve

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, mbrojti dje votimin për ngritjen e komisionit, që do të hetojë zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit ndërsa i kërkoi kryesocialisti Rama që të sjellë emrat e deputetëve komisionarëve. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.435Z

Rexhepi pretendon se i jan vjedhur votat

Kandidati i LDK-s pr kryetar t Gjilanit, Fatmir Rexhepi dhe nnkryetari i LDK-s, Lutfi Haziri, srish t mrkurn, kontestuan rezultatet preliminare t dhna nga KQZ pr Gjilan, duke thn se rezultatet e disa vendvotimeve nuk jan legjitime dhe se ankesat e argumentuara tani m i jan drguar KZAP-it. Ata kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.587Z

Vazhdon ‘lufta’ pr Prizrenin

Zyrtar t Partis Demokratike t Kosovs (PDK), edhe nj her than se tashm sht e konfirmuar fitorja e PDK-s n komunn e Prizrenit ka 42 vota m shum se kundr kandidati nga LDK-ja, ndrsa kan vlersuar lart procesin zgjedhor dhe i kan falnderuar t gjith qytetart dhe partit politike pr pjesmarrje n zgjedhje.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama