Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionerit +Evropian

Total: 1170
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.143Z

Mirel:Zgjidhja e krizës para ardhjes së komisionerit Fyle në Tiranë

Për të dytën herë brenda ditës, Bashkimi Evropian i kërkon politikës shqiptare të zgjidhë krizën brenda datës 18 Mars. Drejtori i drejtorisë për zgjerimin, Zhan Pier Mirel, në konferencë për shtyp së bashku me ministren e integrimit Majlinda Bregu, deklaroi se kriza në Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.412Z

Komisioni Evropian Butler eshtja Gerdeci duhet zbardhur

Komisioni Evropian i ka kujtuar Shqiperise se duhet te punoje me shume per dy ceshtje shume te rendesishme qe kane te bejme me sistemin e drejtesise dhe luften ndaj korrupsionit. Natasha Butler zedhenese e Komisionerit per Zgjerimin ne KE Stefan Fule ka deklaruar se Shqiperia duhet te plotesoje kush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.439Z

Komisioni Evropian për skandalin "Meta"

Brukseli shton presionin ndaj Shqipërisë dhe veçanërisht ndaj sistemit gjyqësor, duke kërkuar hetim te vërtetë, te thelle e rrënjësor te aferave te korrupsionit. Komisioni Evropian ka reaguar kështu menjëherë pas publikimit te videos se përgjimit Meta-Prifti, duke kërkuar hetimin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.860Z

Parlamenti Evropian, seance për Shqipërinë

Situata politike ne Shqipëri do te jete ne qendër te diskutimeve te Parlamentit Evropian mbrëmjen e kësaj te marte. Ne baze te axhendes se publikuar ne faqen e internetit te Parlamentit Evropian, seanca për Shqipërinë ne Strasburg është parashikuar te nise rreth orës 21:00, ndërsa aty do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.283Z

Kritika mbi defiçitin e lartë buxhetor, Greqia llogari para Komisionit Evropian

Athinë, 12 nëntor, NOA Ekonomia greke hyn sërish në situatën e mbikqyrjes së treguesve të saj ekonomikë dhe sidomos kontrollit të normës së defiçitit nga Komisioni Evropian. Pasi është bërë problem edhe njëherë para disa vitesh mbi raportimin e gabuar të shifrave të këtin tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.341Z

Zgjerimi i BE-së drejt vendeve të Ballkanit perëndimor, Fratini dhe Zbogar, letër baroneshës Ashton dhe komisionerit Fule

30-07-2011 / Gazeta 55 Ministrat e Punëve të Jashtme të Italisë dhe Sllovenisë, Franco Fratini dhe Samuel Zbogar, në një letër të përbashkët drejtuar përfaqësueses së lartë të BE-së për politikën e J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.468Z

Ymeri ia thotë në sy komisionerit Hahn: I pakënaqur me kushtëzimin për vizat

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, thotë se i ka shprehur pakënaqësinë e tij komisionerit të BE-së Johannes Hahn lidhur me kushtëzimin që po i bëhet Kosovës gjatë procesit të liberalizimit të vizave për Kosovën, me marrëveshjen për demarkimin e kufirit me Malin e Zi. Y

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama