Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Europian +Stefan

Total: 414
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.153Z

Stefan Fyle në Twitter: Përshëndes Shqipërinë për Planin e Veprimit

Share Komisionari për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefan Fyle, ka përshëndetur përmes rrjetit social Twitter, lajmin se Shqipëria ka dorëzuar Planin e Veprimit për integrimin e Shqipërisë në BE. Plani i Veprimit iu dorëzua drejtorit për zgjerimin në Komisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.449Z

Nuk ka zgjerim për 5 vite, Junckerheq postin e Stefan Fule-s në KE

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Komisionerit për Zgjerim në BE, Stefan Fule pritet t’i mbarojë mandati dhe në Komisionin Europian do të ketë ndryshime rrënjësore pas zgjedhjeve europiane. Në korridoret e Brusk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.391Z

Stefan Fule: “Është brengosës bllokimi politik”

INTERVISTË EKSKLUZIVE. Komisioneri për Zgjerimin flet ekskluzivisht për “Albania”-n. “Palët të punojnë për zgjidhjen e krizës. Vizat, brenda 2010-s” Intervistoi Thimi Samarxhiu “Bllokimi politik i muajve të fundit është brengosës”. Kështu e sheh komisioneri për Zgjerimin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.704Z

Stefan Fyle pershendet konsensusin mes opozites dhe maxhorances

Arritja e konsensusit mes opozites dhe maxhorances per ngritjen e Komisionit Parlamentar per Reformen Zgjedhore eshte pershendetur edhe nga komisioneri per Zgjerim ne Komisionin Europian Stefan Fyle. Ai gjithashtu eshte shprehur entuziast edhe per miratimin e dy kodeve qe kerkojne shumice te ciles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.247Z

Statusi flet Stefan Fyle

Komisioneri për Zgjerimin në Komisionin Europian Stefan Fyle, në një intervistë për Top Channel, thekson përparimin e Shqipërisë në përmbushjen e reformave dhe klimën e re pozitive pas paktit politik. Zoti Fyle tha se katër p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.634Z

Stefan Fule Hollanda te mbeshtese Serbine

Komisioneri i Bashkimit Europian per Zgjerimin Stefan Fyle i ka sugjeruar parlamentit hollandez te mbeshtese kerkesen e Serbise per vend kandidat ne BE. Fyle e ka bere kete sugjerim gjate nje fjalimi qe ka mbajtur ne Parlament nderkohe qe zyrtare hollandeze jane kunderpergjigjur duke thene se Hollan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.351Z

Rama takim me Stefan Fyle ne fokus te bisedimeve Situata politike

Kreu i Partise Socialiste Edi Rama ndodhet per nje vizite ne Bruksel ku pritet te takohet me komisionerin per zgjerim ne Komisionin Europian Stefan Fyle.Takimi mes kreut te selise roze dhe Fyles pritet te zhvillohet sot pasdite ndersa ne fokus te bisedimeve do te jete situata politike ne Shqiperi.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama