Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Europian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.741Z

Sfidat e Komisionit të ri Europian

Koment “Tani duhet punë në ekip”, është shprehur Jean Claude-Juncker në prezantimin e Komisionit të ri Europian në mesin e shtatorit. Struktura e re e konceptuar nga Juncker dhe këshilltari i tij më i afërt, gjermani Martin Selmayr, është e komplikuar. Shtatë zëvendëspresi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.639Z

Junker, presidenti i ri i Komisionit Europian

Aprovohet kandidimi i Zhan Klod Junker në krye të presidencës së Komisionit Europian, duke zëvendësuar kështu Hoze Manuel Barroson. Në seancën parlamentare e Strasburgut, votat në favor të ish-numrit një të Eurogrupit, kanë qenë 422 pro dhe 250 kundër. Njoftimin e dha presidenti i a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.689Z

Kreu i ri i Komisionit Europian

Presidenti i Parlamentit Europian, Martin Schulz, është kandidati i së majtës për postin e kreut të ardhshëm të Komisionit Europian. “Schulz është zgjedhja jonë natyrale”, u shpreh kreu i grupit, Hannes Swoboda, pas mbledhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.738Z

Raporti i Komisionit Europian per ekonomine

brbrTe ardhurat buxhetore te Shqiperise per vitin 2015 jane poshte pritshmerive Ky eshte konkluzioni i te dhenave per tremujori e trete te Komisionit Europian per vitin e kaluar lidhur me vendet potenciale kandidate per ne BE Ne kete dokument thuhet se mungesa ne mbledhjen e te ardhurave eshte shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.744Z

Zjarri në ndërtesë bllokon punën e Komisionit Europian

BRUKSEL – Zjarri i rënë dje në zyrat qendrore të Komisionit Europian ka pezulluar punën e qindra e mijëra ekspertëve dhe drejtuesve të lartë të BE-së, të cilët janë larguar menjëherë nga paniku. Mes të zhvendosurve ka qenë edhe kreu I Komisionit, Barroso. Burimet zyrtare bëjnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.382Z

Barroso rizgjidhet President i Komisionit Europian

Deputetët e Parlamentit Evropian vendosën t’i jepnin një shans të dytë Presidentit të Komisionit Europian Jose Manuel Barroso. Me një shumicë të qartë mbështetësish, 382 vota pro e 219 kundër, politikani 53 vjeç do të jetë President i KE-së edhe për 5 vitet e ardhëshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.335Z

Drejtësia, porosia kryesore e Komisionit Europian për Shqipërinë

Komisioni Europian ka publikuar progres-raportin për Shqipërinë për përmbushjen e 5 prioriteteve kyçe, ku theksi vihet tek reforma në drejtësi. Në raport thuhet se Shqipëria nuk ka përmbushur asnjë nga 5 prioritetet kyçe të Bashkimit Evropian. Raporti veçon reformën në drejtësi,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama