Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qendror

Total: 8970
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.681Z

Kandidatet per Kryetar te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve

Kandidatët për kryetar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në bazë të përcaktimeve në Kodin Zgjedhor, kanë afat të dorëzojnë kërkesat, pranë Kryesisë së Kuvendit, deri në mesnatën e ditës së enj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.439Z

Milo: “Po vonohet ngritja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve”

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka shprehur shqetësimin dhe pakënaqësinë ndaj qeverisë aktuale për ecurinë e dobët në procesin e përgatitjes së zgjedhjeve të 28 qershorit. Milo i quajti shumë të dëmshme vonesat në ringritjen dhe rifunksionimin e Komisionit Qendr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.612Z

Subashi zgjidhet nënkryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

Kryetari i KQZ, Ristani: Zgjedhjet 2009, më transparente se kurrëNë mbledhjen e djeshme 7 anëtarët e KQZ-së zgjodhën me 5 vota pro, dhe 2 kundër Dëshira Subashin, përfaqësuese e PS-së, si nënkryetare e këtij komisioni. Në fjalët e saj nënkryetarja Subashi u shpreh se KQZ-ja do të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.447Z

Reforma e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve ne axhenden e qeverise

Reforma e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është në axhendën e punës së Qeverisë Rama. Pohimi vjen nga ministri për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ilirjan Celibashi, sipas të cilit praktika tregoi se formula aktuale nuk funksionoi.  Soc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.815Z

Jep dorëheqjen kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

Prishtinë, 31 Maj 2010 NOA Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Nesrin Lushta, jep dorëheqje të parevokueshme, raporton korrespondenti i agjencisë NOA. Kryetarja e KQZ-së Nesrin Lushta, zhvilloi sot një takim me anëtarët e KQZ-së, ku edhe i informoi se jep dorëheqje nga posti i kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.251Z

Kuvendi zgjedh znj. Lefteri Lleshi kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

11-10-2012 / Gazeta 55 PS s’merr pjesë në votim, mazhoranca voton e vetme me 73 vota “pro” Lefterie Lleshi do të jetë kryetarja e re e Komisionit Qendror Zgjedhor. Kryemanaxherja e re e proceseve zgjedhore që do të zhvillohen në mandatin e r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.698Z

PS ka ushtruar presion të vazhdueshëm ndaj anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

20-08-2011 / Gazeta 55 Zguri: Raporti i OSBE/ODIHR është i qartë dhe pozitiv, të ndryshohet KodiAnëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri deklaron se raporti i OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet e 8 majit është i qartë dhe objektiv. Si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama