Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qeveritar

Total: 2001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.857Z

Kërkohet të analizohet puna e Komisionit qeveritar për Demarkacionin me Malin e Zi

Puna e Komisionit Qeveritar për Demarkacionin e Kufirit me Malin e Zi duhet të analizohet. Kështu është thënë të mërkurën në mbledhjen e Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural dhe Mjedis e Planifikim Hapësinor. Me këtë rast është theksuar se këtij komisioni i takon që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.164Z

Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenkë Gjetaj, u takua me Ambasadorin e Britanisë në Prishtinë, Ruairi O'Connell

Prishtinë, 23 qershor 2015 Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenkë Gjetaj, priti në një takim Ambasadorin e Britanisë në Prishtinë, Ruairi O'Connell, ku u diskutua mbi punën e deritanishme dhe në përgjithësi procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhduku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.160Z

Komunikatë e Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur - Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi dakordohen për intensifikim të bashkëpunimit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur

Prishtinë, 10 shkurt 2015 Një delegacion i Republikës së Kosovës i kryesuar nga Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi me ftesë të Kryetarit të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.402Z

Zhvillohet mbledhja e Komisionit Qeveritar të Tokës: Ministri i Shtetit Pollo: “U janë marrë zaptuesve 1 milionë e 321 mijë metër katrorë tokë”  

Ministri i Shtetit Z. Genc Pollo organizoi sot mbledhjen e fundit për vitin 2009 me anëtarët e Komisionit Qeveritar të Tokës për verifikimin e titujve të pronësisë.   Ministri Pollo tha për mediat se: “Sot zhvillojmë mbledhjen e fundit për këtë vit, të Komisionit Qeverit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.956Z

EULEX-i e Komisioni qeveritar përplasen rreth gërmimeve në Novi Pazar

Misioni i EULEX-it ka mohuar se më 7 gusht janë ndërprerë gërmimet nga ana e palës serbe, ashtu siç deklaroi Komisioni për të pagjeturit, raporton KTV. Ky mision thotë se gërmimet të cilat janë bërë nga Departamenti i Mjekësisë Ligjore i EULEX-it, tregojnë se nuk janë gjetur mbetj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.359Z

Miratohet ligji, ngrihet Komisioni Qeveritar i Tokës

Kuvendi miratoi dje me 71 vota pro aktin normativ të qeverisë për krijimin e Komisionit Qeveritar të Tokës. Akti normativ përcakton që në kuadër të verifikimit të titujve të pronësisë me ligjin 7501, ngrihet Komisioni Qeveritar i Tokës si autoriteti qendror që do të japë vendimet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.732Z

Hetimi i pronësisë, ngihet Komisioni Qeveritar i Tokës

Komision Qeveritar i Tokës për hetimin e pronësisë. Këshilli i Ministrive miratoi dje me anë të një akti normativ ngritjen e Komisionit Qeveritar të Tokës (KQT), që do të jetë një strukturë e veçantë, me qëllim kryesor hetimin e titujve të pronësisë mbi tokën bujqësore. Komisi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama