Rezultate te kerkimit per termin: +Komitetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.377Z

Kosova anetare e Komitetit Olimpik

brbrKosova eshte anetare me te drejta te plota ne Komitetin Olimpik Nderkombetar Vendimi unanim u morr gjate kongresit te mbajtur ne Monako Duke komentuar Kosova eshte nje vend sportdashes me nje strukture reale te sportit me 34 federata 8 nga te cilat jane te pranuara nderkombetarisht me status te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.529Z

LSI publikon anëtarët e rinj të Komitetit Drejtues

Gazeta ShqipLëvizja Socialiste për Integrim ka shpallur pasditen e sotme emrat që do të jenë pjesë e Komitetit Drejtues Kombëtar të kësaj partie. Në më pak se 24 orë nga mbyllja e votimeve, LSI bëri publike listën e gjatë të emrave, në të cilën nuk mungonin dhe emrat më të spika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.747Z

Rrëmbehet kreu i Komitetit Olimpik të Libisë

Persona të armatosur në kryeqytetin e Libisë kanë rrëmbyer kreun e Komitetit Olimpik të këtij vendi, njoftoi agjencia e lajmeve AP. Salah Al Alam tha se sulmuesit kanë kapur vëllain e tij, shefin e Komitetit Olimpik Ahmed Nabil Al Taher Al Alam në a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.880Z

Ndërron jetë ish kreu i komitetit olimpik, Samaranch

Ka vdekur ne moshen 89 vjecare ish-presidenti legjendar I Komitetit Olimpik Nderkombetar Juan Antonio Samaranch. Ai ishte shtruar ne kliniken Queron te Barcelones te dielen e shkuar per shkak te problemeve ne zemer, por ka nderruar jete sot ne oren 13:45. Samaranch kishte lindur 17 qershor te vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.533Z

Miratohet përbërja e Komitetit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore

Gjatë mbledhjes së qeverisë është miratuar përbërja e Komitetit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore Shpirtërore dhe përcaktimin e masës së shpërblimit të antarëve të tij. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të nenit 6, të ligjit nr.9048, datë 7.4.20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.314Z

Rusia rikthehet pjesë e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar

Rusia rikthehet për të qenë pjesë e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Pas pezullimit të Komitetit Olimpik të këtij vendi për edicionin e 23 të Lojërave Olimpike Dimërore që u zhvillua në PyeongChang, drejtuesit e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar i dhanë Rusisë përsëri statusin e an�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.127Z

Mblidhet Komitetit Ndërministror i Emergjencës Civile

Nën drejtimin e Zëvendëskryeministrit Gazmend Oketa u zhvillua sot mbledhja e Komitetit Ndërministror i Emergjencës Civile, i cili diskutoi masat që do të ndërmerren në kuadër të strategjisë për parandalimin e zjarreve gjatë verës së ardhshme.   Në këtë takim u vler

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama