Rezultate te kerkimit per termin: +Kompleksit +Memorial

Total: 55
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.233Z

Bëhet inaugurimi i Kompleksit Memorial Baza e parë e UÇK-së

Kosova duhet të jetë krenare me veprën e lavdishme të bijave dhe bijve të tij, të cilët në kohën kur terrori dhe shtypja mbi popullin tonë kishte arritur kulmin, vunë në shërbim të lirisë së saj gjakun dhe jetën e tyre, tha kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.824Z

VV Gjilan: Komuna po e neglizhon dhe saboton ndërtimin e Kompleksit Memorial (Foto)

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka diskutuar rreth neglizhimit dhe sabotimit që po i bënë qeverisja lokale rregullimit dhe mirëmbajtjes së Kompleksit Memorial tek varrezat e dëshmorëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.140Z

Mijëra euro të keqpërdorura në kompleksin memorial Adem Jashari

Agjencia shtetërore për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale ka shpenzuar afër 4 mijë euro në angazhimin e ekspertëve të jashtëm në projektin e restaurimit dhe konservimit të shtëpive në kompleksin "Adem Jashari". Auditorët kanë vlerësuar se ky shpenzim është bërë kundërligjshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.199Z

Ngecin punimet në ndërtimin e kompleksit “Adem Jashari”

Skënderaj, 22 gusht - Punimet në rrugët anësore të Kompleksit Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, të cilat këtë kompleks e lidhin me qytetin e Skenderajt, kanë ngecur tash e disa muaj. Në njërin aks të rrugës punimet kanë ngecur në përfundim të saj, vetëm 60-70 m. pa u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.471Z

Reçaku me kompleks

Aktualisht në projektin e kompleksit memorial të Reçakut janë investuar mbi 1 milion e 500 mijë euro, duke përfshirë rrugën “Xhoni Uoker”, trotuaret, ndriçimin dhe kompleksin e varrezave. Rregullimi i këtij kompleksi kushtuar viktimave të rëna nga dora gjakatare serbe, do të vazhdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

Thaci: KompleksiAdem Jashari bashkongjithë shqiptarët

PRISHTINë- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka konsideruar Kompleksin Memorial Adem Jashari si një vend që bashkon të gjithë shqiptarët. Kryeministri ka zhvilluar sot një vizitë në Prekaz për të nderuar dhe për t’u njohur nga afër me punimet që janë duke u zhvilluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.068Z

Sigurohet buxheti për vazhdimin e memorialit "Beteja e Koshares"

Sot pas një debati të ashpër, në komisionin për Buxhet dhe Financa, ku u kundërshtua rritja e buxhetit, në shumën e kërkuar për vazhdimin e projektit të” Kompleksit Memorial Beteja e Koshares” ku ky projekt ishte miratuar nga Qeveria

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama