Rezultate te kerkimit per termin: +Kompozitori

Total: 1547
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.336Z

Vdes kompozitori Jarre

Los Anxhelos - Kompozitori francez i shumë melodive mitike të filmave, Maurice Jarre, ndërroi jetë dje në Los Anxhelos, bëri të ditur djali i tij Michel Jarre. Ai është kompozitor i melodove të filmave si, "Doktor Zhivago" dhe "A po digjet Parisi?". Maurice Jarre është nderuar me Çm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.040Z

Perkujtohet kompozitori Tish Daija

var fbShare url httpvizionplusalperkujtohet-kompozitori-tish-daijasize smallbrbrshte perkujtuar ne Akademine e Shkencave kompozitori i baletit te pare shqiptar Tish Daija Ne 90-vjetorin e lindjes se artistit qe krijoi muziken e shfaqjes Halili dhe Hajria e vendosur me shume se 250 here ne skenen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.280Z

Kompozitori Sakamoto Kam kancer ne fyt

Ryuichi Sakamoto, kompozitori i madh japonez që ka fituar çmimin Oskar me filmin “Perandori i fundit”, ka dhënë një lajm shokues: “Kam kancer në fyt dhe duhet të kurohem”. Artisti 62-vjeçar ka anuluar të gjitha angazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.335Z

Ndërron jetë kompozitori francez Maurice Jarre

Los Anxhelos - Kompozitori francez i shumë melodive mitike të filmave, Maurice Jarre, ndërroi jetë dje në Los Anxhelos, bëri të ditur djali i tij Michel Jarre. Ai është kompozitor i melodove të filmave si, "Doktor Zhivago" dhe "A po digjet Parisi?". Maurice Jarre është nderuar me Çm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.348Z

Shuhet kompozitori Kozma Lara

Muzika shqiptare humbi një nga krijuesit më të mirë të saj. Kompozitori Kozma Lara u shua në moshën 88 vjeçare, duke lënë pas një kontribut të çmuar në historinë e muzikës shqiptare. Muzika në përgjithësi që unë e barazoj me tinguj merr jetë sikur të jenë një ose dy tinguj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.614Z

Kompozitori Mullahi, feston 60-vjetorin

Feston 60-vjetorin kompozitori i njohur Gazmend Mullahi dhe njëkohësisht dekorimin e Presidentit të Republikës, Bamir Topi, me titullin "Mjeshtër i Madh". Mjaft i emocionuar kompozitori i muzikës së lehtë shqiptare u shpreh se vlerësimi që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.437Z

Vdes kompozitori Khachaturian

Nga Express më 22 korrik 2011 në ora 10:24 Kompozitori armen, Karen Khachaturian, që njihej si artist i popullit në kohën e ish-BRSS, ka vdekur të enjten në Moskë, në moshën 90-vjeçare, njoftoi për agjencinë RIA Novosti, zëdhënësi i Unionit të Kompozitorëve të Rusisë, Andrej U

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama