Rezultate te kerkimit per termin: +Komu

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.279Z

Goditet kumari, mbyllen 11 lojra të fatit dhe bastore

Gjatë një aksioni të koordinuar mes Inspektoratit Komunal dhe ATK-së në Deçan, janë mbyllur 11 pika të lojërave të fatit dhe bastoreve, nga 13 sa ishin duke vepruar në këtë komunë. Qytetarët e kanë mirëpritur vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.604Z

Edhe shqiptarët paralajmërojnë bllokadë rrugësh në veri

Banorët shqiptarë të fshatrave Bistricë, Cerajë dhe Koshotovë të zonave të thella të komunës së Leposaviçit, kanë paralajmëruar bllokimin e rrugës Mitrovicë-Leposaviç, nëse nuk do të hiqen barrikadat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.412Z

Irani, gati të pranojë bisedime për çështjen bërthamore

Irani nuk e përjashton mbajtjen e bisedimeve në lidhje me ambicien bërtham-ore me fuqitë botërore, por për arritjen e kësaj, kërkon që kushtet të jenë të drejta. Kjo u bë e ditur dje nga deklarata e një diplomati ira-nian që tenton të zbusë pak refuzimin e Iranit për çështjen kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.411Z

Pali uron Mimozën

Disa nga debatet më të ashpëra gjatë fushatës zgjedhore kanë qenë ata në mes kandidatëve të Komuës së Gjakovës, Pal Lekaj dhe Mimoza Kusari-Lila. Megjithatë, edhe Pal Lekaj ashtu sikur disa kundërkandidatë që kishi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.434Z

Komuna me ushtrues detyre të zëdhënësit

Ende nuk dihet se kush do të jetë zëdhënësi i Komunës së Prishtinës. Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se do të respektojnë ligjin i cili kërkon shpallje të konkursit për këtë detyrë. E, nënkrytar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.213Z

LDK: Mos u besoni njerëzve të paautorizuar që flasin në emrin tonë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj disa deklaratave të përfaqësuesit të LDK-së në Zvicër, Shefqet Dibrani lidhur me zgjedhjen e presidentit të vendit. LDK përmes një komunikate për media, ka sqaruar opinionin publik se qëndrimet e shprehur nga Dibrani nuk janë qëndrime të L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.608Z

Gjakova, nga 2015-ta me RKS 07

Komuna e Gjakovës, nga dita e parë e vitit 2015, stacionin e saj policor, do transformohet në Drejtori Rajonale të Policisë së Kosovës dhe se do të ketë targat e veta identifikuese për automjete, e që janë me numër, 007. Për k&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama