Rezultate te kerkimit per termin: +Komuniteti +Ekonomik +Evropian

Total: 430
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.064Z

Gjilani nuk ka nënkryetar nga komuniteti serb

Dy ministra të Qeverisë së Kosovës, që vijnë nga komuniteti serb, kanë qëndruar në Gjilan, ku janë pritur nga kryetari Lutfi Haziri, me të cilin kanë biseduar për planet dhe mundësitë për buxhetin për vitin 2016 dhe për interesa të zhvillimit të komuniteteve në këtë komunë, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.260Z

Komuniteti Evropian i vlerëson sipas standardeve ndërkombëtare zgjedhjet e fundit në Kosovë

Kush e di se çfarë do të thoshte Ibrahim Rugova, “Gandi i Ballkanit”, duke parë zgjedhjet e para lokale të administruara nga vetë kosovarët, që prej një viti të deklaruar të pavarur nga Serbia. Vota e djeshme është një hap tjetër përpara në procesin e nation-buildi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.172Z

Jean Monnet/ Bashkimi Evropian duhej te niste me kulturen

I njohur eshte mendimi i Jean Monnet nje nga baballaret themelues te Bashkimit Evropian i cili nga fundi i jetes se tij para politikaneve e diplomateve te njohur evropiane do te shprehej Po te me duhej te nisja perseri punen per te projektuar Bashkimin Evropian nuk do ta filloja me ekonomine por me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.175Z

SHBA te vendosura qe Kosova te njihet plotesisht nga komuniteti boteror dhe te behet anetare e te gjitha institucioneve kryesore nderkombetare

Ndihmes sekretari amerikan i Shtetit per ceshtjet evropiane dhe euroaziatike Tom Kantrimen thote se Shtetet e Bashkuara jane te vendosura qe Kosova te njihet plotesisht nga komuniteti boteror dhe te behet anetare e te gjitha institucioneve kryesore nderkombetare. Ne intervisten qe i dha kohet e fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.808Z

Nishani: Komuniteti jashtë vendit, kontribut në arritjet e Shqipërisë

Presidenti Bujar Nishani zhvilloi një takim me përfaqësues të shoqatave të komunitetit shqiptar në Itali. Presidenti Nishani u shpreh ndër të tjera se arritjet e deritanishme të Shqipërisë, anëtarësimi në NATO dhe vijimi procesit të integrimit të vendit në Bashkimin Evropian, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.930Z

Presidenti Topi përshëndet Konferencën “Zhvillimi Ekonomik i Qëndrueshëm – Paqe Sociale”.

9 korrik 2010 Theth Nën kujdesin e veçantë të Presidentit të Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi u organizua sot në Theth, në sheshin para kishës, Konferenca në formë kunvendi “Zhvillimi Ekonomik i Qëndrueshëm – Paqe Sociale”, me pjesëmarrjen e Zëvendësministres së Turizmit, Kul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama