Rezultate te kerkimit per termin: +Komuniteti +Mysliman

Total: 1610
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.153Z

Komuniteti Mysliman, vijon mbledhjen

Kominiteti Mysliman po vijon mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të këtij Komuniteti në Medresenë e Kavajës. Në mbledhje po diskutohen 3 pika kryesore, mes tyre miratimi i ankimimt të nënkryetarit Sajmir Rusheku ndaj Këshillit Administrativ për shkarkimin e tij. Po ashtu po diskutohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.077Z

Komuniteti Mysliman sundohet duke shpikur terrorizëm

Tiranë- Me një vendim të paprecedentë Gjykata e Tiranës ka urdhëruar një imam të mos i afrohet xhamisë, duke e konsideruar të rrezikshëm. Ka qenë imami i ri i xhamisë, i emëruar nga Komuniteti Mysliman, i cili ka vënë në lëvizje drejtësinë.Vendimi i gjykatës arsyeton se imami Lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.671Z

Komuniteti mysliman kritikon Nasri

Nuk kane fund telashet per mesfushorin francez Samir Nasri Pasi u la jashte listes se kombetares nga trajneri Deschamp lojtari i Manchester City eshte vene ne qender te kritikave nga komuniteti mysliman per shkak te disa fotove ne nje klub natebr br Dukshem me nje stil te shfrenuar Nasri tregon ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.578Z

Komuniteti Mysliman: Do te angazhohemi kunder ligjit

Komuniteti Mysliman ka kundershtuar fort nismen ligjore te kryeministrit per lejimin e martesave mes homoseksualeve. Nenkryetari i ketij komuniteti, Saimir Rusheku tha se ne bashkepunim me te gjitha komunitetet fetare ne vend, do te nisin nisma sensibilizuese per te ndalur kete projektli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.298Z

Komuniteti mysliman, luftë për zgjedhjet

Fushata për zgjedhjet e 28 qershorit deri më tani nuk ka pasur incidente, por stafetën e kontestimeve parazgjedhore e ka marrë Komuniteti Mysliman. Bëhet fjalë për zgjedhjen e kryetarit të ri të komunitetit për të cilën kanë kryqëzuar shpatat rrymat e ndryshme brenda komunitetit. Imam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.690Z

Komuniteti Mysliman: Votoni me maturi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë, pa dallim feje, që t’i shoqërojnë këto momente të zgjedhjeve parlamentare me qetësi, maturi dhe harmoni të plotë mes tyre. Drejtue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.973Z

Vrasjet reagon Komuniteti Mysliman i Shqiperise

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, përmes një deklarate për shtyp pasi ka shprehur keqardhjen për jetët e humbura, për dhunën dhe kaosin e shfaqur mesditën e së premtes gjatë demostratës, i ka bërë thirrje popullit shqiptar p&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama