Rezultate te kerkimit per termin: +Komuniteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.153Z

Komuniteti Mysliman, vijon mbledhjen

Kominiteti Mysliman po vijon mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të këtij Komuniteti në Medresenë e Kavajës. Në mbledhje po diskutohen 3 pika kryesore, mes tyre miratimi i ankimimt të nënkryetarit Sajmir Rusheku ndaj Këshillit Administrativ për shkarkimin e tij. Po ashtu po diskutohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.630Z

Meta tek Komuniteti Mysliman:Bashkëjetesa fetare, shembull

TIRANE - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka zhvilluar sot një vizitë në Komunitetin Mysliman, ku u prit në një takim nga kryetari i ri i këtij komuniteti, Skënder Bruçaj. Gjatë takimit, Meta i ka uruar Bruçajt suksese në këtë detyrë shumë të rëndësishme për të mirën e këtij komu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.922Z

Komuniteti LGBT: Haradinaj të kërkojë falje

Qendra për Zhvillimin e Grupeve Shoqërore, Qendra për Emancipim Shoqëror dhe Qendra për Liri dhe Barazi kanë reaguar ndaj gjuhës së përdorur nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në Komisionin e Punëve të Jashtme, i cili e ka quajtur kryetarin e Komisionit për demarkacionin me M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.244Z

Komuniteti Arumun: Respektoni të drejtat tona

GJIROKASTER- Komuniteti Arumun ka festuar dje në Gjirokastër Ditën Ndërkombëtare. Në një ceremoni të organizuar nga dhjetëra minoritarë nga e gjithë Shqipëria, ata kanë kërkuar respektimin e të drejtave të këtij kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.578Z

Komuniteti Mysliman: Do te angazhohemi kunder ligjit

Komuniteti Mysliman ka kundershtuar fort nismen ligjore te kryeministrit per lejimin e martesave mes homoseksualeve. Nenkryetari i ketij komuniteti, Saimir Rusheku tha se ne bashkepunim me te gjitha komunitetet fetare ne vend, do te nisin nisma sensibilizuese per te ndalur kete projektli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.895Z

Komuniteti mysliman kunder George Clooney

0 Nje pengese prej kohesh prezente po rrezikon martesen midis George Clooney dhe Amal Alamuddin Behet fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.077Z

Komuniteti Mysliman sundohet duke shpikur terrorizëm

Tiranë- Me një vendim të paprecedentë Gjykata e Tiranës ka urdhëruar një imam të mos i afrohet xhamisë, duke e konsideruar të rrezikshëm. Ka qenë imami i ri i xhamisë, i emëruar nga Komuniteti Mysliman, i cili ka vënë në lëvizje drejtësinë.Vendimi i gjykatës arsyeton se imami Lu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama