Rezultate te kerkimit per termin: +Komunitetit +Mysliman

Total: 2440
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.585Z

Pezullohet kreu i Komunitetit Mysliman

Anetare te kryesise se Komunitetit Mysliman dhe kryesise se Keshillit te Pergjithshem te ketij institucioni kane pezulluar deri ne nje date te papercaktuar kryetarin Selim Muca. Sipas tyre kryetari Muca me veprimet e tij ka shkelur statutin dhe ka krijuar klane dhe grupime brenda ketij i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.384Z

Shtetëzohet prona e Komunitetit Mysliman

TIRANE-Qeveria i merr pronën Komunitetit Mysliman, të cilën ia ktheu me një vendim të posaçëm në vitin 2007, e shtetëzon dhe e kalon si fond fizik pranë Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave. Ky vendim u mor në mbledhjen e radhës së Këshillit të Ministrave, të mër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.583Z

Pezullohet kreu i komunitetit mysliman Selim Muca

Pezullohet nga detyra kreu i komunitetit Mysliman Selim Muca. Vendimi per shkarkimin e tij u be nha kryesia e komunitetit mysliman e cila thekson se shkarkimi eshte bere per veprime antistatutore dhe te jashteligjshme si dhe per sjellje manipuluese. Nderkohe kryesia e komunitetit mysliman ka emeru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.981Z

Debat në qeveri për pronat e Komunitetit Mysliman

Qeveria përfshihet nga debatet për pronat e Komunitetit Mysliman. Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave, vendimi për miratimin e marrëveshjes mes qeverisë dhe Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për rregullimin e marrëdhënieve të ndërsjella nuk ka arritur të marrë verdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.339Z

SHISH: 89 xhami jashtë kontrollit të Komunitetit Mysliman

Xhamitë autonome ose jashtë kontrollit të Komunitetit Mysliman duket se janë disa herë më shumë nga pretendojnë autoritet. Të paktën ky është shqetësimin që është raportuar në Komisionin e Sigurisë nga Shërbimi Informativ Shtetëror. Panorama raporton se bazuar në dokumentin q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.085Z

Dorëheqje në grup nga kryesia e Komunitetit Mysliman

Katër anëtarë të kryesisë së Komunitetit Mysliman, dy prej të cilëve nënkryetarë, kanë dhënë dorëheqjen në të njëjtën kohë, në mënyrë krejt të papritur. Ata janë nënkryetari Gazmend Aga, Drejtori i Marrëdhënieve me publikun Agron Hoxha, Drejtori i Arsimit Altin Shima d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.996Z

Godina e kopshtit ti rikthehet komunitetit mysliman

15/04/2009  Kjo kërkesë u shtrua në Këshillin Bashkiak të Shkodrës. Më parë do të sistemohen fëmijët SHKODER- Kërkohet rikthimi i godinës së kopshtit “16 shtatori” në pronësi të komunitetit mysliman. Kjo kërkesa është bërë dje në mbledhjen e Këshillit Bashkiak n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama