Rezultate te kerkimit per termin: +Koncerti

Total: 3401
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.748Z

Koncerti festiv në Emerald

Koncerti festiv i Vitit të Ri, i Filharmonisë së Kosovës, u mbajt të hënën mbrëma, me fillim nga ora 20. Koncerti u mbajt në Sallën Beethoven, në Hotelin Emerald, në Prishtinë. Në koncert u interpretuan arie të popullarizuara nga literatura operistike, të kompozitorëve Verdi, Pucinn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.198Z

Shtyhet koncerti i Dafinës

Nga Express më 26 janar 2011 në ora 16:27 Koncerti i këngëtares Dafina Zeqiri, i paraparë të mbahet “live” në Tiranë, është shtyrë për një kohë të pacaktuar. Koncerti i këngëtares, që pritej të mbahej më datën 21 janar, të premten e kaluar është shtyrë për sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.708Z

Tirane, koncerti madheshtor parapriu 2009

Ne oren 22, ne mbremjen e nderrimit te viteve ne sheshin “Skenderbej” eshte organizuar nje koncert madheshtor. Ne kete koncert kane performuar me hitet e tyre me te njohura  dhe kenge te reja, kengetaret me te mire te muzikes se lehte dhe asaj popullore nga Shqiperia dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.088Z

FOTOT nga koncerti, Rama: Mirënjohje Shkëlzen Dolit!

Kryeministri Rama ka publikuar disa foto nga koncerti i mbrëmshëm në Pallatin e Kongreseve. Ai falenderon violinistin Shkëlzen Doli për këtë koncert. Mirenjohje Shkelzen Dollit dhe Ansamblit Filarmonik te Vienes per mbremjen fantastike qe i dhuruan Shqiperise, Kosoves e gjjthe shqiptareve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.894Z

Koncerti i orkestres simfonike

Të dielën, do të mbahet Koncerti i Orkestrës Simfonike të Filharmonisë së Kosovës, që realizohet në bashkëpunim me Festivalin Pianistik Chopin Fest Prishtina 2014. Drejtori i Filharmonisë së Kosovës Baki Jashari bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.713Z

Koncerti i pianistes Manjola Trebicka

brbrE veshur nen petkun e nje titulli te madh si ai i Kaloreses se Palmave Akademike ne France Manjola Trebicken e gjejme ne Tirane ne te ftohtin e Teatrit te Operas dhe Baletit mbeshtjelle me nje xhup Veshtire te besh prova ne keto kushte por nje ndjesi e vecante e sjell ne kete skene Do te perfor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.951Z

Koncerti, sfidë e suksesshme

 Për pedagogen Nora Çashku, koncerti i së premtes ishte një sfidë e kaluar me sukses nga Erga Halilaj. "Erga është në vitin e katërt këtë vit dhe fati i saj është që, përpara një viti e gjysmë, kur në akademi u kryen zgjedhjet, drejtuesit e rinj vendosën disa krite

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama