Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresi +Amerikan

Total: 2281
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.570Z

Kongresi amerikan nderon Ismail Kadarenë

Shkrimtari shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare, do të nderohet me një ceremoni të veçantë nga Kongresi amerikan. Ka mbetur tashmë të caktohet vetëm data, kur mbi Capitol Hill, ndërtesën e famshme të Kongresit amerikan në Uashington, të valëvitet një flamur për nder të shkrimt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.053Z

Kongresi amerikan aprovon planin për ekonominë

Kongresi amerikan ka arritur një marrëveshje për një version final të planit për të stimuluar ekonominë që parashikon një fond prej 789 miliardë dollarë. Teksti i ri bashkon të dyja versionet e votuara në Senat dhe në Dhomën e Përfaqësuesve dhe duhet të kalojë një votim tjetër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.759Z

MekKardi: Kongresi Amerikan nuk është ndërgjegjja e botës

"Kongresi Amerikan nuk është as ndërgjegjja e as historiani i botës. Kongresi është duke bërë gabime serioze në versionin e historisë dhe pranimi i projektrezolutës do të varrosë të vërtetat historike nën pirgun politik", tha MekKardi. Ndërkaq pranimi i projektrezolutës u prit me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.852Z

Kongresi amerikan miratonprojektligjin për kufirin e huasë

SHBA - Kongresi amerikan miratoi projektligjin për të pezullluar kufirin ligjor të huasë deri më 19 maj. Dhoma e Përfaqësuesve, e kontrolluar nga republikanët, e kaloi atë javën e kaluar me votimin 285-144. Ndërkohë Senati votoi projektligjin mbi tavanin e borxhit me 64 vota pro dhe 34 k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.508Z

Kongresi amerikan, rezolutë për Bosnjën

Kongresi amerikan miratoi njëzëri një rezolutë, ku thekson se rregullimi kushtetues aktual i Bosnjë-Hercegovinës (B-H) nuk është as efikas e as racional, dhe se Marrëveshja e Dejtonit përmban shumë kompromise që kanë qenë të imponuara në atë kohë, me synimin imediat që të mbrohes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.926Z

Kongresi Amerikan, debat për zgjedhjet më 6 maj

Gazeta ShqipUashington Zgjedhjet shqiptare janë vendosur në fokus të politikës së jashtme amerikane. Kjo duket qartë jo vetëm nga vizitat e nivelit të lartë që përfaqësuesit e SHBA kanë kryer muajt e fundit në Tiranë, por dhe nga fakti se struktura të rëndësishme të këtij vendi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.963Z

Çen kërkon ndihmë nga Kongresi amerikan

Çen Guangçeng, avokati i verbër për të drejtat e njeriut që gjendet në qendër të  mosmarrëveshjeve diplomatike mesShteteve të Bashkuara dhe Kinës, ka kërkuar ndihmë nga Kongresi Amerikan. Duke folur nga dhoma e tij e spi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama