Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresmeni

Total: 1243
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.472Z

Kongresmeni amerikan përgëzon Metën për reformën

Foto 1 nga 3 Kryetari i Kuvendi Ilir Meta mori një mesazh për miratimin e Reformës në Drejtësi nga Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare në Kongresin Amerikan, kongresmeni Michael McCaul. Në mesazh, kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare në Kongresin Amerikan, kongr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.126Z

Kongresmeni Fosello, 5 dite burg

Kongresmeni republikan Vito Fosello u denua me pese dite burg, pasi qe u kap nga policia duke vozitur ne gjendje te dehur. I njohur perndryshe si mik shqiptareve, kongresmeni republikan i Nju Jorkut, nga ishulli shtet Staten Island, Vito Fossella, 43 vjecar po kalon momentet me te veshtira te jetes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.943Z

Kongresmeni USA mbeshtet Kosoven

Kongresmeni amerikan Gary Peters ka dënuar dhunën serbe në veri të Kosovës dhe ka shprehur mbështetjen ndaj veprimeve të qeverisë kosovare. “Një vend i pavarur dhe sovran meriton të drejtën për të mbrojtur qytetar&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.963Z

Kongresmeni Engel: Shqipëria eKosova, siç ka ëndërruar A.Hajdari

SHBA- Kongresmeni Eliot Engel ka folur në Kongresin Amerikan në përkujtim të 15-vjetorit të vdekjes së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Në fjalën e tij para përfaqësuesve të Kongresi, kongresmeni Engel ka folur për jetën e Azem Hajdarit dhe aktivitetin e tij në politikën shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.516Z

Meta pritet nga Kongresmeni Steven Rothman

Në kuadër të disa takimeve që Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim po zhvillon në Kongresin dhe Senatin amerikan, Meta u prit në një takim nga Kongresmeni Steven Rothman, anëtar i nën-Komitetit për Çështjet e Mbrojtjes dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.772Z

SHBA, ndahet nga jeta ish-kongresmeni Charlie Wilson

Ish-kongresmeni amerikan Charlie Wilson është ndarë nga jeta ditën e mërkurë në një spital të Teksasit në moshën 76-vjeçare. Ish-kongresmeni demokrat Wilson vdiq në një spital të Teksasit ku ishte shtruar prej kohësh për shkak të shumë problemeve që kishte me zemrën, sidomos kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.467Z

Kongresmeni Aderhold: Dënoj dhunën ndaj institucioneve

Tiranë – Kongresmeni amerikan Robert Aderhold, ka publikuar një deklaratë për situatën në vendin tonë, duke nënvizuar se kundërshton çdo lloj dhune kundër institucioneve demokratike dhe legjitime. “Unë kundërshtoj çdo përdorim të dhunës kundër institucioneve demokratike dhe le

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama