Rezultate te kerkimit per termin: +Konkluzionet

Total: 5233
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.470Z

Krasniqi: Konkluzionet janë kompromise

Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për menaxhimin e integruar të kufirit nuk ka lënë hapësirë për triumfalizmin e asnjërës palë. Ai tha se pret që gjithçka lidhur me këtë çështje të sqarohet me nënshkrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.894Z

Statusi/ Konkluzionet e plota për Shqipërinë

Këshilli i Ministrave të Bashkimit Europian, publikon konkluzionet për Shqipërisë, për të cilën u vendos që ti jepet statusi i vendit kandidat. Në një dokument me 6 pika, i kërkohet Komisionit që të ndjekë dhe monitorojë plotësimin e prioriteteve kyçe nga ana e Shqipërisë. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.167Z

Konkluzionet e dialogut, jo detyrim për qeveritë

Stefanoviç e Tahiri PRISHTINE- Çfarëdo ndryshimi në skenën politike të Kosovës apo të Serbisë mund të hedhë poshtë gjithë produktin e deritashëm të dialogut mes dy vendeve. Kjo, sepse konkluzionet e arritura nga palët nuk definohen si marrëveshje ndërkombëtare. Kështu shkruan sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.598Z

Shullazi, avokatët lexojnë konkluzionet e mbrojtjes

Më në fund, në procesin e Shullazit, avokatët mbrojtës kanë filluar që të lexojnë konkluzionet përfundimtare. I pari ka nisur avokati i Shullazit, Vladimir Meci. Në seancë nuk është i pranishëm asnjë nga 5 të pandehurit. Ata përfaqësohen nga avokatët e tyre, të cilët po lexoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.167Z

Konkluzionet e dialogut, jo detyruese për qeveritë

Çfarëdo lloj ndryshimi në skenën politike të Kosovës apo të Serbisë mund të hedhë poshtë gjithë marrëveshjet e arritura deri më tani në dialogun e realizuar në Bruksel. Kjo, sepse konkluzionet e arritura nga palët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.298Z

Gërdeci, pasi zvarritën procesin, avokatët kërkojnë të zvarrisin edhe konkluzionet

Share Për të dytën herë me radhë, gati gjysma e avokatëve të të pandehurve për tragjedinë e Gërdecit, nuk janë paraqitur në sallën e gjyqit për të dëgjuar konkluzionet e prokurorisë mbi procesin. Për këtë arsye, gjykata ka vendosur që ta shtyjë sërish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.249Z

Bushati: Konkluzionet e BE, orientim për plotësimin e prioriteteve kyçe

Ministri Bushati përshëndeti konkluzionet e Këshillit të Ministrave të BE-së për Shqipërinë.  Ditmir Bushati, në vijim të miratimit të Konkluzioneve të Këshillit të Ministrave të BE-së për zgjerimin tha se Këshilli ka vleresuar progresin e Shqipërisë. “Reforma ne drejtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama