Rezultate te kerkimit per termin: +Konkurrenca

Total: 3710
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.474Z

Nani inspirohet nga konkurrenca

Nga Express më 26 korrik 2011 në ora 11:14 Mesfushori i Manchester Unitedit, Nani ka theksuar se do të inspirohet nga konkurrenca e fortë për një vend në formacionin bazë të ekipit. Ardhja e Ashley Young nga Aston Villa ka shtuar rivalitetin me portugezin, i cili për shkak të lëndim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.214Z

Tritol lokalit "Paluca", dyshohet konkurrenca

Lezhe- Persona te paidentifikuar kane hedhur nje sasi tritoli prej 200 gr ne lulishten e nje bar-restoranti te njohur prane superstrades Milot-Lezhe, ne fshatin Rrile. Ngjarja ka ndodhur duke zbardhur dita e djeshme, ndersa si pasoje e shperthimit te eksplozivit jane demtuar xhamat dhe pjesa e perpa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.008Z

Konkurrenca për pasagjerë, konflikt me armë

Konkurrenca për pasagjerë mes shoferëve të furgonëve për pak sa nuk është kthyer në një tragjedi pas përdorimit të armëve të zjarrit. Ngjarja në fjalë ka ndodhur dje, rreth orës 17:15, në aksin rrugor Shkodër-Koman. Sipas burimeve nga policia lokale, një shofer furgoni i linjës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.249Z

Fushë-Krujë, konkurrenca, eksploziv lokalit

Fushë-Kruja tronditet sërish nga shpërthimet pa autor. Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka ndodhur në orët e para të ditës së shtunë në qytetin e Fushë-Krujës. Një pjesë e mirë e lokalit në pronësi të shtetasit Besnik Xh. është dëmtuar plotësisht, ndërsa nuk ka pasur dëmti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.376Z

Vetëm konkurrenca

Kosovarët do të mund të marrin kredi me kamata të ulëta vetëm pas rritjes së konkurrencës mes bankave komerciale që operojnë në Kosovë, konkurrencë e cila aktualisht nuk ekziston. Edhe pse në vendin tonë operojnë tetë banka, për të parin e Financave në Kosovë, Ahmet Shala, kama

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.192Z

Tarifat TPL, ashpërsohet konkurrenca. Nisin sërish uljet

Nëse sot do të duhet të bëni një siguracion të detyrueshëm për makinë tuaj mund të merrni një çmim më të ulët pa u sforcuar shumë, që mund të shkojë deri në 14,000 lekë. Sapo telefonon një nga shoqëritë e sigurimeve dhe i kërkon që të bësh një sigurim autoveturë at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.374Z

Konkurrenca miraton shkrirjen e dy bankave

Blerina Hoxha Banka Amerikane e Shqiperise dhe Banka Italo-Shqiptare do te shkrihen. Komisioni i Konkurrences, ne mbledhjen e djeshme, miratoi bashkimin ne nje te vetme te dy prej bankave te medha ne vendin tone, duke shtuar se konkurrenca ne treg nuk do kufizohet. Ne fakt, te dy bankat po shkrihen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama