Rezultate te kerkimit per termin: +Konkursi

Total: 3390
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.380Z

Konkursi Ndërkombëtar

Pojanaku, nderohet me çmimin Nosside në Kalabri Poeti Dhimitër Pojanaku është nderuar me çmimin Nosside në konkursin ndërkombëtar me këtë emër, i cili u mbajt në Kalabri (Itali). Mes 333 pjesëmarrësve nga 70 vende të botës, Pojanaku është vlerësuar me çmimin e madh me poezinë I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.110Z

Arkitektura, më 27 gusht konkursi

 Kur shumica e maturantëve presin shpalljen e universiteteve fituese, kandidatët e arkitekturës janë në ankthin e konkursit. Një pjesë e mirë e tyre u janë futur kurseve private, për të qenë se më të përgatitur. Për tre ditë me radhë 500 maturantë të tjerë do të jenë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.938Z

Mbyllet konkursi i drejtorëve

Konkursi publik për zgjedhjen e drejtorëve të klinikave të Qendrës Klinike Universitare është mbyllur sot. Sipas ligjeve në fuqi, pas mbylljes së konkursit do pritet edhe 4 ditë, për aplikacionet që vijnë me postë, pastaj do të pasojë formimi i komisionit nga ana e drejtorit ekzek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.727Z

Zgjohet drama shqipe, shpallet konkursi

Nje konkurs per dramen shqiptare. Projekti i perbashket mes MTKRS, Teatrit Kombetar dhe ambasades austriake eshte prezantuar sot dhe pritet te perfundoje ne muajin shkurt, ku fituesi do te dale pas vleresimeve te nje jurie nderkombetare. “Konkursi i drames shqipe ka per qellim te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.416Z

Rikthehet konkursi i kompozitoreve te rinj

Ka nisur ne Tirane konkursi i kompozitoreve te rinj.Nismetari i ketij konkursi, kompozitori Aleksander Peçi e cileson kete nje ngjarje me rendesi ne fushen e muzikes shqiptare e cila vuan nga pirateria dhe niveli i ulet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.536Z

Arkitektura, konkursi në fund të gushtit

 Ndryshe nga kandidatët që kanë zgjedhur degë të përgjithshme, maturantët që duan të nisin arkitekturën, duhet t’i nënshtrohen dhe një konkursi specifik. Kështu, pas provimeve të Maturës Shtetërore, në fund të muajit gusht ata do të testohen për të grumbulluar rreth 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.978Z

Konkursi Albanian ICT Awards, nisin aplikimet

Konkursi Albanian ICT Awards në fushën e teknologjisë së informacionit dhe komunikimit ka hapur dyert për aplikantët për të dytin vit radhazi. Për ministren e Inovacionit, Milena Harito, nisma të tilla nxisin konkurrencën individuale dhe kreativitetin e të rinjve. Dua të vlerësoj nism

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama