Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullat

Total: 610
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.587Z

SHBA mbyll konsullatënnë Selanik, dozhvendoset në Shkup

SELANIK- Mbyllet konsullata amerkane në Selanik. Lajmi behet i ditur nga mediat greke të cilat i referohen Departamentit Amerikan të Shtetit. Sipas zyrtarëve të departamentit, me rastin më të parë, zyra amerikanë në Selanik do të mbyllet dhe vep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.644Z

Kosova hap konsullatë në shtetin e Iowa's, pritet të dërgohet një diplomat

Për herë të parë në historinë e Iowa’s, do të hapet një konsullatë diplomatike e një shteti të huaj. Republika e Kosovës po planifikon ta vendosë një konsullatë në qendër të Des Morines, këtë mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.164Z

Talebanët sulmojnë Konsullatën SHBA

Kryengritësit talebanë në Afganistan kanë sulmuar Konsullatën amerikane në qytetin perëndimor të Heratit. Ata thanë se një kamikaz vetëvrasës shpërtheu eksplozivët në orët e para të së premtes, përpara se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.455Z

Irak: IS-i e mori përgjegjësinë për sulmin në konsullatën amerikane

Grupi ekstremist, Shteti islamik (IS) e ka marrë përgjegjësinë për sulmin me bombë afër Konsullatës së Shteteve të Bashkuara në rajonin autonom kurd në Irak, me ç’rast janë vrarë dy turq. Në një audio mesazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.477Z

Turqit kundër rusëve, gjuajnë me vezë konsullatën e gabuar

Nacionalistët turk kanë protestuar kundër fushatës ajrore të Rusisë në Siri. Me slogane anti-ruse ata kanë gjuajtur me ve ndërtesën e konsullatës së gabuar, atë të Holandës. Siç raporton AFP, demonstratat janë org

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.062Z

​Thaçi hapi konsullatën e Kosovës në Iowa të SHBA-së (Foto)

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Hashim Thaçi, hapi sot konsullatën e Republikës së Kosovës në Des Moines, kryeqyteti i Iowas, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Miqësia e Kosovës me Iowan është edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.644Z

Hapja e konsullatës në Iowa, arsyeja pse Thaçi udhëton për në SHBA

Më 19 janar zëvendëskryeministri Thaçi nuk do të jetë fare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Indeksonline mëson se Thaçi për në SHBA do të udhëtoj më 25 janar dhe do ta bëjë edhe hapjen solemne të ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama