Rezultate te kerkimit per termin: +Kontradiktat

Total: 702
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.491Z

Kontradiktat Basha-BE, SHBA dhe Basha me Bashën

Këmbëngulja e PD-së për qeveri teknike, apo qeveri me bazë të gjerë politike që të përgatisë në tre muaj zgjedhjetë lira dhe të ndershme është diçka e paprecedent dhe si e tillë krijon kontradikta të mëdha. Jo thjesht midis PD dhe perëndimit, BE-së mësë pari, si sponsore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.100Z

Buxheti dhe kontradiktat e ministrit Bode

Share Nga Albi Xhunga Kur opozita ngre zërin për gjendjen e vështirë të ekonomisë shqiptare, kur institucionet financiare më prestigjioze të botës si Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Europiane Për Rindërtim dhe Zhvillim bën parashikime të zymta për tendenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.035Z

Dritëhijet për Shullazin dhe kontradiktat e policisë (Video)

Tiranë - Vrasja e një shtetasi në Tiranë dy net më parë dhe plagosja e tre të tjerëve, la shumë hije dyshimi. Tashmë ishte e qartë se kishte një përplasje midis bandave dhe se përpjekjet për vrasje ndodhën thuajse në të njëjtën kohë. Ngjarja e parë ndodhi në rrugën "Islam Al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.500Z

KONTRADIKTAT KRYESORE NË DISA PROTESTA TË FUNDIT

KLODIANA BESHKU Këto kohë, protestat në hapësirën mbarëshqiptare kanë qenë në rendin e ditës, ndaj vokacioni prej studiueseje të lëvizjeve të reja sociale e politike prej disa viteve tashmë, më thërriti të shkruaj diçka në lidhje me këto zhvillime, duke u munduar të jem shkencë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.985Z

Kontradiktat e Kadaresë

Ismail Kadare ka përjetuar një jetë kontradiktore. Ai, njëkohësisht, është lëvduar si shkrimtar dhe dënuar si lake i diktaturës shqiptare, në vendin e tij dhe nëpër botë. Kështu shkruan autori Peter Morgan. Konteksti është gjithçka për të kuptuar veprën e Kadaresë. Krahasimi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.442Z

Kontradiktat si turizëm

Tirana është shpesh stacioni i fundit por i pashmangshëm i turistëve të huaj. Këtu marrin informacionin kulturor dhe nisen për të prekur në jug e veri Shqipërinë reale. Kryeqyteti ofron Qendrën Historike, Bllokun dhe një "pamje nga lart": përzierje e traditave me kapitalizmin e ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.898Z

Shqipëri: Fillojnë kontradiktat

Nga Express më 03 janar 2011 në ora 18:30 Dy deklarata në ditët e fundvitit, të bëra nga KQZ dhe nga Partia Socialiste, duket se vetëm sa kanë nxitur debatin e nxehtë politik që pritet të shpërthejë në Shqipëri menjëherë pas festave. Duke filluar që nga 7 janari KQZ ka vendosur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama