Rezultate te kerkimit per termin: +Kontrolli +Parlamentar

Total: 1251
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.275Z

Kontrolli parlamentar ne SHISH

Kontrolli parlamentar i Shërbimit Informativ Shtetëror ka filluar pa pjesëmarrjen e deputetëve të Partisë Demokratike. Mëngjesin e së hënës, tre deputetët e mazhorancës janë paraqitur sipas vendimit të Komisonit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.876Z

Kontrolli parlamentar i SHISH-it

Ngritja e nje grupi kontrolli per te marre informacion nga sherbimet sekrete eshte per opoziten vetem nje perpjekje per te kontrolluar politikisht institucionet e shtetit Kreu i grupit parlamentar Demokrat Edi Paloka deklaron se shumices i mungon dhe fantazia pasi po perdor kunder Visho Ajazit te nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.026Z

Kontrolli parlamentar i shërbimit sekret

Qefalia: Informacionet e SHISH-it lënë për të dëshiruar PS, Xhaçka - Opozita po kalon ditë të turbullta me avionë imagjinarë që ulen nëpër rrugët e vendit, me naftën që rritet e bllokon lëvizjen e makinave, me ilaçet që shtrenjtohen përditë dhe me gjithfarë fantazish që po ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.509Z

Mazhoranca tërhiqet nga kontrolli parlamentar i SHISH-it

Komisioni i Sigurisë nuk përfshin në kalendarin e punimeve nismën e socialistit Piro Lutaj Pavarësisht deklaratave të kreut të opozitës, mazhoranca vijon të tentojë arritjen e një takimi mes Kryeministrit Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, për të miratuar me konsensus reformën te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.245Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH

Opozita u largua nga Komisioni i Sigurisë, duke mospranuar të votojë për ngritjen e një grupi kontrolli për veprimtarinë e SHISH-it. Shkak, sipas nenkryetarit të këtij Komisioni, Flamur Noka është kërkesa për seancë d&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.829Z

Imami Kontrolli parlamentar i rendesishem por ne rruge ligjore

Debate të shumta në Komisionin  e Sigurisë, para raportimit të Ministrit të Mbrojtjes Arben Imami. Debatet kishin në qendër të tyre pretendimet e anëtarëve të komisionit deputetë të Partisë Socialiste, se nuk janë lejuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama