Rezultate te kerkimit per termin: +Kontrollin +Parlamentar

Total: 1734
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.389Z

PS: Ministria e Mbrojtjes të lejojë kontrollin parlamentar

Socialistët paralajmërojnë betejë të ashpër në Kuvend lidhur me hetimin e akuzave të ngritura ndaj Ministrisë së Mbrotjes dhe Arbeni Imamit. Deputeti Pirro Lutaj në një intnervistë për Ora News këmbëngul në ligjshmërinë e komisionit parlamentar për të mbikqyrur pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.127Z

PS OK me kontrollin parlamentar te SHISH

Sipas projektligjit anetaret e Komisionit te Sigurise do te kene kufizime ne shperndarjen e informacioneve sekrete. Deputeti Gjoni Ligji nuk perplaset me draftin e bllokuar ne kuvend TIRAN- Edhe pse mazhoranca nuk e ka perfshire ne programin e punimeve te Kuvendit prej disa muajsh ne zyrat e ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.876Z

Kontroll parlamentar mbi sherbimet e inteligjences

Mazhoranca dhe opozita gjejnë paqen për kontrollin parlamentar mbi shërbimet e inteligjencës. Votuan në unanim projektligjin, i cili është hartuar me ekspertizën e OSBE-së dhe ekspertëve më të mirë britanikë të fushës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.352Z

Drafti për kontrollin parlamentar të SHISH-it, eksperti britanik dhe OSBE-ja japin rekomandime

Një ekspert britanik, së bashku me OSBE-në, do të japin rekomandime për draftin për kontrollin parlamentar të shërbimeve informative të vendit. Lajmi është bërë i ditur nga prezenca e OSBE-së në Shqipëri. Kjo mbështetje vjen si përgjigje e kërkesës së kryetarit të Komisionit P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.956Z

Nënkomision parlamentar për kontrollin e KLSH-së

Kontrolli i Lartë i Shtetit duhet të rrisë bashkëpunimin me Prokurorinë dhe të ndjekë nga afër çdo kallëzim të dorëzuar në organin e akuzës. Ky rekomandim ka ardhur si rezultat i mos ndjekjes së padive të bëra nga Kontrolli i Lartë i shtetit me pretendimin se nuk ka prova të mjaft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.801Z

Shërbimet sekrete, bomba e Brahos: Rama po bllokon kontrollin

Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, ka ngritur si shqetësim dje gjatë tryezës me institucionet e pavarura, se Kryeministri Edi Rama nuk po lejon miratimin e projektligjit të Mbikëqyrjes parlamentare të shërbimeve informative dhe të sigurisë. Braho tha se projektli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.266Z

Siguria, Braho: Mungon një ligj për kontrollin parlamentar

Kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare Sapratk Braho, ka njoftuar mbylljen e këtij komisioni për këtë legjislaturë. Mes deputetëve të mazhorancës dhe në mungesë të atyre të opozitës, Braho vlerësoi punën e komisionit, ndonëse shprehu dhe një keqardhje. Kjo është mbledhja e fun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama