Rezultate te kerkimit per termin: +Koordinator

Total: 1771
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.550Z

Kërkojnë koordinator

Qeveria e Kosovës po planifikon të emërojë një koordinator të ri për veriun. Hajredin Kuçi thotë se njeriu që do ta mbajë këtë post duhet të jetë i pranueshëm edhe për serbët lokalë. Por, Oliver Ivanovic insiston se serbët nuk do ta pranojnë askënd që përfaqëson Republikën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.410Z

Hysa, koordinator i Qeverisë për Veriun

Kryeministri Hashim Thaçi ka emëruar sot Ylber Hysën, Koordinator të Qeverisë së Kosovës për zbatimin e Strategjisë Gjithëpërfshirëse për veriun e Kosovës. “Në kuadër të veprimeve konkrete të Qeverisë së Republikës së Kosovës për vendosjen e rendit dhe ligjit në pjesën v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.267Z

E bëjnë koordinator

Udhëheqësi aktual i AAK’së, Blerim Shala i është kthyer rolit të koordinatorit të bisedimeve Kosovë-Serbi.Në këtë pozitë, Nënkryetarin e AAK’së e ka emëruar sot Presidentja e Republikë së Kosovës, Atifete Jahjaga. “Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.466Z

Ylber Hysa, koordinator për veriun e Kosovës

Emërimi Në kuadër të veprimeve konkrete të qeverisë së Republikës së Kosovës për vendosjen e rendit dhe ligjit në pjesën veriore të vendit, sot Kryeministri Hashim Thaçi ka emëruar Ylber Hysën, koordinator të qeverisë së Kosovës për zbatimin e strategjisë gjithëpërfshirëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.894Z

Situata e reshjeve, ngrihet grupi koordinator

Njoftim për shtyp Menjëherë pas gjendjes së krijuar nga reshjet e dendura të shiut në disa zona të vendit, nën drejtimin e Zëvendëskryeministrit Niko Peleshi, u mblodh grupi koordinator në Kryeministri, i cili po ndjek situatën në mënyrë të vazhdueshme. Në përbërje të grupit jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.267Z

Qeveria mirëpret Shalën si koordinator

(E plotësuar) Kryeministri Hashim Thaçi ka mirëpritur dekretimin nga Presidentja e Kosovës, të Blerim Shalës, në pozitën e koordinatorit politik në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, thuhet në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.576Z

Bill Clinton koordinator ndërkombëtarë për Haiti

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, aktualisht i dërguar special i OKB-së në Haiti, do të emërohet koordinator ndërkombëtarë për të kryesuar përpjekjet për shpërndarjen e ndihmave në Haiti, pas tërmetit që shkatërroi këtë shtet, kanë njoftuar zyrtarë të OKB-së. Duke folur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama